Zamień marzenia w cele - jesień na Life Geek

Zamień marzenia w cele - jesień na Life Geek

Cele są jak d*pa, każdy ma swoje.

Trochę nie wierzę, że to pierwsze zdanie, jakie chcę napisać w związku z nowym miesiącem tematycznym (i więcej!) na blogu. Ale idealnie podsumowuje to, nad czym będziemy pracować w październiku i listopadzie.

Zbliża się czas podsumowań. Czas planów, celów i postanowień noworocznych. I pewnie myślisz sobie:

Teraz to ja już na pewno...

Od stycznia zacznę...

Jeszcze nie teraz, ale po Nowym Roku to...

2020 i tak był beznadziejny, ale 2021 to będzie mój rok!

Nie martw się: mnie, choć cele określam świadomie, też się zdarzyło tak pomyśleć raz czy dwa. Zawsze łatwiej zaczynać, gdy przed tobą przełom (na przykład roku).

I nie mam zamiaru z tym walczyć, bo uważam że lepiej ustalić cele na "od stycznia", niż nie ustalić ich wcale.

Ale tylko pod warunkiem, że cele będą NAPRAWDĘ twoje. Że przemyślisz, przeanalizujesz i świadomie podejmiesz decyzję o tym, do czego chcesz dążyć od stycznia.

Jesień poświęcona celom

Na Life Geek rusza cykl treści związanych z celami - tak, by zdążyć przed Nowym Rokiem. Ale nie chcę rozmawiać o wszystkich celach świata. Chcę pomóc ci zamienić postanowienia noworoczne w mądry, zgodny z tobą plan działania.

Zwyczajnie - weźmiesz to, co już pewnie kiełkuje ci w głowie. Obejrzysz z wszystkich stron. Zdecydujesz, czym chcesz się zająć, a co może poczekać. A ja pokażę ci jak zrobić krok (albo dwa, albo i siedem), by te plany zrealizować najlepiej, jak się da.

Ten sezon (powoli z miesięcy tematycznych chciałabym przechodzić, jak Andrzej Tucholski, w sezony - tak, by dać wybrzmieć treściom) chcę poświęcić w całości na pomoc w realizacji TWOICH marzeń i wykonaniu pierwszego kroku do życia takiego, jakiego chcesz TY.

Bo cele są jak d*pa. I każdy powinien mieć swoje.

I takiego mądrego podejścia do siebie - do zrozumienia, czego chcesz, a następnie zaplanowania tego, w jaki sposób chcesz tam dojść i... może zrobienia pierwszego kroku jeszcze przed styczniem (!) chcę cię nauczyć.

Zamień marzenia w cele - czego możesz się spodziewać?

Przede wszystkim w ramach miesiąca tematycznego zrobię wszystko, żeby pomóc ci przejść od niejasnego postanowienia noworocznego do pierwszego kroku.

Zrobimy to, tradycyjnie, w formie mini-wyzwania, tym razem rozciągniętego na 4 tygodnie. W każdym tygodniu pochylisz się nad jednym aspektem pracy z celami:

  • wybierzesz pulę celów lub marzeń, z którymi chcesz pracować;
  • zastanowisz się, jaki jest twój "punkt zero", czyli gdzie startujesz;
  • ocenisz, co potrzebne jest ci do zrealizowania tego celu;
  • ustalisz plan działania i wykonasz pierwsze kroki!

Osią wyzwania będą Ogarnięte Poniedziałki, które tym razem przyjdą razem z kartami pracy. Aby mieć pewność, że skorzystasz z każdego z nich, wszystkie wideo będą dostępne na fan page i na grupie na FB przez miesiąc. Po dodatkowe materiały trzeba się będzie z tygodnia na tydzień zapisać, jak zawsze.

Cały "backstage" wyzwania, a więc wasze odczucia, pomysły na cele i burze mózgów odbywać się będą w grupie na Facebooku, gdzie pojawią się też dodatkowe inspiracje dla was. To tam uzyskasz dodatkową pomoc, nawiążesz nowe kontakty, znajdziesz partnera w realizacji celów i więcej!

Oprócz tego temat celów i marzeń eksplorować będziemy jeszcze tu:

  • Blog - to pierwsze miejsce, do którego warto zaglądać. Pojawią się nowe treści, ale przede wszystkim odświeżę nieco stare, bo na temat mądrego ustalania celów powstało już tu całkiem sporo. W planach mam też, jak co roku, osobisto-zawodowe podsumowania - tego, co zdarzyło się na Life Geeku, treści, które podobały wam się najbardziej, oraz planów na przyszły rok;
  • Newsletter - w listach do was pisać będę dużo więcej na temat osobistych podsumowań tego roku, podzielę się też treściami (książkami, podcastami, kursami etc.), na które w temacie ustalania celów warto zwrócić uwagę. Najłatwiej do newslettera dołączyć przez link na górze - dostaniesz też dostęp do wielu dodatkowych narzędzi i materiałów.
  • Instagram - jeśli chcesz ugryźć mniejsze porcje treści, takie w sam raz "na raz", to tradycyjnie będzie tego na Instagramie najwięcej. Mam pomysł na mini serię związaną z szybkimi hackami - no i oczywiście będę więcej opowiadać o celach, ich realizacji i działaniach na własnym przykładzie;

Nowy ebook: Hackbook: Ustalanie i realizacja celów

W listopadzie premierę będzie miał nowy Hackbook: Ustalanie i realizacja celów. W tym momencie przechodzi korektę i zabieramy się do jego składu.

Jeśli znasz poprzedniego Hackbooka, to wiesz, o czym mowa. Jeśli nie, to przypomnę, że:

Hackbooki to szczególny rodzaj ebooka, łączący w sobie:

  • teorię dotyczącą konkretnego zagadnienia (w tym przypadku ustalania i realizowania celów);
  • ćwiczenia - tak, by od razu tę wiedzę wprowadzać w życie;
  • planery do druku - by móc plany i cele wydrukować, powiesić na ścianie i cieszyć się z ich realizacji każdego dnia!

Do tej pory powstał Hackbook: Planowanie i organizacja, w którym rozmawialiśmy przede wszystkim o planowaniu miesiąca, tygodnia czy dnia. Hackbook Ustalanie i realizowanie celów zajmie się tym, co powyżej. Nie tylko zaplanujesz swój rok czy kwartał, ale przerobisz ćwiczenia, dzięki którym wiele spraw odnośnie twojej przyszłości nabierze więcej sensu.

Jeszcze nieoficjalnie, ale już podrzucam roboczą listę oczekujących na Hackbooka - jeśli się na nią zapiszesz, info o starcie (i nie tylko... ;)) otrzymasz wcześniej niż inni!

Prezent na początek - 197 pomysłów na cele

Tradycyjnie, nie zostawiam cię bez dodatkowych materiałów. Tym razem na dobry początek jesieni na Life Geek mam dla ciebie darmowy ebook z konkretnymi pomysłami na cele krótkoterminowe (maksymalnie na kwartał lub dwa) w każdym obszarze życia (od relacji po karierę).

Ebook "się składa" i będzie dostępny do pobrania już w przyszłym tygodniu.

2 Responses

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.