,

Wyzwanie Life Geek: 30 minut ruchu dziennie

Wyzwanie Life Geek: 30 minut ruchu dziennie

Od dawna chodziło mi po głowie, żeby pokazać ci cały proces wyrabiania konkretnych, zdrowych nawyków. Co działa, co nie działa, jakich aplikacji czy metod używam, by osiągnąć trwałą zmianę.

Chciałabym też dla ciebie testować wszystkie "modne" okołoproduktywne systemy, jak Miracle Morning chociażby by pokazywać, jaki (i czy!) mają wpływ na to, jak w życiu się funkcjonuje.

Słowem: żeby było mało teoretyzowania, a dużo działania, czyli to, co tygrysy lubią najbardziej!

Dlatego od czasu do czasu proponować ci będę takie wyzwania jak widzisz dziś. Wyzwanie Life Geek możesz robić ze mną, albo możesz obserwować i wyciągać wnioski dla siebie - dowolnie!

Wyzwanie: 30 minut ruchu dziennie

Odkąd pracuję w domu, z ruchem jest różnie. Wprawdzie spaceruję dużo z psami, ale nadchodzą zimniejsze dni, a to oznacza tradycyjny okres przeziębień dla Frejki (tak, mój pies się przeziębia...) i niechęć do wychodzenia z domu Kany (bo ma na drugie "Leniwa Buła" ;)), więc trzeba będzie samemu zadbać o rozruszanie kości.

Dlatego chcę, w sposób ustrukturyzowany, zapewnić sobie 30 minut o co najmniej średniej intensywności dziennie - mniej-więcej tyle, ile zalecane jest dla każdego zdrowego człowieka w ciągu dnia.

ZASADY

Oto kilka zasad, którymi będę kierować się przy wyzwaniu:

  • rodzaj ruchu: bieganie, szybki spacer, rowerek stacjonarny - w zależności od dnia, nastroju, aury na dworze;
  • bieganie: wtorki, czwartki i soboty - ponieważ biegam z planem treningowym Endomondo, w tym jednym przypadku ustalam konkretne dni na tę aktywność;
  • tygodniowe podsumowania - na koniec tygodnia podsumowuję, zmieniam, poprawiam swoje postanowienie - mogę zmienić dni treningowe dla biegania, mogę dodać lub odjąć aktywność, tak by pasowała do ogólnego założenia
  • całością dzielę się z tobą na żywo na Instagramie oraz w formie podsumowania na blogu na koniec wyzwania

NARZĘDZIA

Nie byłabym sobą, gdybym nie dorzuciła kilka narzędzi i metryk, którymi posłużę się w trakcie wyzwania:

  • Endomondo - i plan treningowy, z wersji płatnej, z którym aktualnie biegam. Ponieważ na razie celuję w 5 km, treningi trwają średnio max 30 minut, czyli idealnie. :)
  • Welltory - aplikacja do mierzenia HRV, czyli zmienności rytmu zatokowego serca, która pomaga mi oceniać własne samopoczucie - do obserwowania zmian w nastroju, a także najlepszego momentu w ciągu dnia na ruch;
  • BeatBurn Indoor Cycling Trainer - płatna aplikacja - trener dla iOS do rowerków stacjonarnych. Można ustawić 30-minutową sesję i jej trudność / intensywność. Jeżdżę z nią już kilka ładnych lat i bardzo lubię;
  • Habitbull - znana i polecana aplikacja do nawyków, w której będę zapisywać kolejne treningowe dni.

OBSERWUJ #WYZWANIELIFEGEEK

Jeśli chcesz towarzyszyć mi w tej przygodzie, to wskakuj na profil lifegeek.pl na Instagramie, a w szczególności do przypiętej relacji Wyzwanie Life Geek, gdzie na bieżąco będę dzielić się spostrzeżeniami z testowego miesiąca.

Życz mi powodzenia! A jeśli chcesz dołączyć do wyzwania, to po prostu... dołącz. ;) Oznacz mnie na Instagramie, dodając też hashtag #wyzwanielifegeek i widzimy się w wyzwaniu! :)

One Response

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.