TOP 5 najdziwniejszych blogów na tumblr

Jeśli WordPress jest najbardziej udanym dzieckiem światowej blogosfery, to Tumblr jest jego dziwnym, pokręconym i niezrozumianym bratem. To właśnie tam znaleźć można przedziwnej urody blogi, których genezy powstania nawet nie mam odwagi zgadywać.

Jeśli mi nie wierzysz, to koniecznie zobacz wybraną specjalnie dla Was piątkę kompletnie odklejonych blogów.

Czytaj też: 5 niezwykłych hobby, których nie znasz a powinieneś

Tak, ludzie naprawdę robią takie rzeczy.

(Kolejność tradycyjnie bez znaczenia)

1. Rich Kids of Instagram

rich_kids_of_instagram

Co by było, gdybyś miał 20 kart kredytowych, 50 zegarków i helikopter? To oczywiste - pokazałbyś je na Instagramie! Rich Kids of Instagram zbiera wszystko: imprezy za kilkadziesiąt tysięcy dolarów, złote zęby i łańcuchy, posiadłości w najdroższych miejscach świata... Plus lwy, żyrafy, rachunki na niebotyczne kwoty i garderoby wielkości Twojego mieszkania. Wszystko przez pryzmat obrzydliwie bogatych i nieprzyzwoicie rozpieszczonych dzieciaków.

Czyli prawie jak ja, minus 100.000 dolarów miesięcznie na koncie.

2. Sad Etsy Boyfriends

sad_etsy_boyfriends

Ci faceci naprawdę wiedzą, co to znaczy poświęcenie dla miłości... Poznajcie drugie połówki aka nędzne kreatury, wykorzystane by zaspokoić ekonomiczne pobudki kobiet zafiksowanych na sprzedawaniu i prezentowaniu swoich handmade'owych produktów na Etsy.com.

Tak, to naprawdę smutne.

3. Awkward Stock Photos

awkward_stock_photos

Ludziom pracującym w reklamie lub szeroko pojętych agencjach interaktywnych zdecydowanie nie muszę polecać tego bloga. Oni wiedzą, że w czeluściach portali ze zdjęciami reklamowymi można znaleźć rzeczy, od których włos jeży się na wszystkich możliwych, owłosionych częściach ciała.

Wszyscy pozostali powinni zobaczyć. A następnie na zawsze zepchnąć to doświadczenie w najdalsze zakątki swojego mózgu.

4. Black and WTF

black_and_wtf

Wbrew pozorom nie jest to blog o zabarwieniu rasistowskim, ale dowód na to, że edytorzy współczesnych tabloidów, sklejających w Photoshopie nieprawdopodobne zdjęcia, tak naprawdę nie wiedzą nic o życiu. I o nieprawdopodobnych zdjęciach.

Tylko na tym blogu zobaczysz przejażdżkę na hipopotamie, oddział żołnierzy trzymających swoje głowy pod pachą i... a zresztą popatrz sam.

5.  Things Fitting Perfectly Into Other Things

things_fitting_perfectly_into_other_things_tumblr

Nie wiem, czy to zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, czy po prostu autor bloga intensywniej niż 90% populacji używa prawej półkuli mózgowej. Niezależnie od przyczyny, to zdecydowanie najdziwniejszy temat bloga, na jaki natknęłam się na Tumblrze.

No bo jak łatwo wytłumaczyć, że bloger zajmuje się... idealnym dopasowaniem rzeczy pozornie do siebie niepasujących?

Tak, właśnie tym.

A teraz bonus, specjalnie dla Pań!

Des Hommes et des Chatons

Des Hommes et des Chatons

Czyli Faceci i Koty. Tak po prostu. Koty w pozach facetów, faceci w pozach kotów. Kilkanaście stron cudownych, mięciutkich i słodkich futrzaków do tulenia.  Tak, koty też tam są. ;)