Ciągle czujesz, że odkładasz rzeczy w nieskończoność? Chcesz zacząć działać, ale jakoś nie wychodzi? Bardzo możliwe, że jesteś rasowym prokrastynatorem – i właśnie prokrastynacją zajmiemy się już w marcu!

Czym są miesiące tematyczne? To cykl artykułów poświęconych jednemu zagadnieniu (w tym wypadku prokrastynacji), powiązane z dodatkowymi materiałami pomocniczymi dla zapisanych do newslettera. Czeka na Was przynajmniej 10 tekstów i dodatkowe niespodzianki, które ujawnię w trakcie trwania miesiąca tematycznego.

Tym razem zajmujemy się prokrastynacją, czyli ociąganiem się i odkładaniem rzeczy na później. A także problemami z kończeniem zadań. Tradycyjnie, jak to na Life Geeku, przyjrzymy się metodom, programom i aplikacjom, które ułatwią ruszenie do przodu – a raczej utrudnią prokrastynację. A zapewniam, że są takie, które mogą skutecznie nas do niej zniechęcić! :)

Jeśli chcesz śledzić dodatkowe materiały związane z miesiącem tematycznym, koniecznie zaglądaj na mojego instagrama oraz do grupy Smart Living na Facebooku.

Jak zwykle będzie bardzo technicznie, a dużo mniej psychologicznie – wesprzemy się tym, co wymyślili mądrzejsi od nas, by np. lepiej pracować w rozproszeniach. Aha – będzie też 100% praktycznie, jak zawsze! :)

Będą też niespodzianki! Już pod koniec marca zadebiutuje narzędzie (darmowe!), dzięki któremu łatwiej będzie pokonać prokrastynację, newsletterowicze mogą też liczyć na dodatkowe materiały, a wisienką na torcie będzie małe wyzwanie na lifegeekowej grupie na facebooku. Będzie się działo! ;)

Ponieważ prokrastynacja może wiązać się z nieumiejętnością ustalenia celów, zachęcam cię do zapoznania się z poprzednim miesiącem tematycznym, o ustalaniu celów właśnie. Przy okazji zachęcam do pobrania ebooka „10 kroków do idealnego dnia”, w którym znajdziesz sporo wskazówek jak dobrze ułożyć i zaplanować dzień.

Do zobaczenia w marcu! Nie zapomnij wracać do tego wpisu od czasu do czasu, żeby mieć pod ręką wszystkie wpisy w ramach miesiąca tematycznego.

Spis artykułów o prokrastynacji w ramach miesiąca tematycznego: