Święta to czas pachnącego barszczu i aromatycznych potraw, a więc najlepszy czas by pomyśleć też o prezentach do kuchni. Od odjechanych gadżetów po przepyszne potrawy i kursy – zobacz jakie prezenty do kuchni warto kupić w tym roku!

Prezenty do kuchni 2018

Domowy ogródek na zioła

Bardzo ładna doniczka, która posłuży jako osłonka do kupionych ziół albo miejsce do hodowania własnych. Z boku miejsce na nożyczki do obcinania, które będziesz mieć zawsze pod ręką. Idealny prezent dla tych, którzy nie mają na parapecie za dużo miejsca na własny zielnik.

Nóż szefa kuchni

Ferrari wśród noży. Ba, nawet wśród wszystkich przyborów kuchenych! Nóż szefa kuchni poszatkuje i pokroi wszystko, czego obdarowany sobie tylko zapragnie! A ten, który widzisz tutaj zapakowany jest dodatkowo w bardzo eleganckie opakowanie – na prezent jak znalazł!

Maszynka do makaronu

Jestem zwolennikiem teorii, że na prezent do kuchni powinno wybierać się przedmioty przydatne, ale takie których by się samemu z różnych względów nie kupiło. Taka właśnie jest maszynka do makaronu. Niby można samemu pokroić, niby można wyjąć z opakowania i ugotować, ale duma z przygotowania własnych płatów i pokrojenia ich według gustu jest jednak nie do opisania. 

Zestaw serowarski

A może by tak… zrobić własny ser? Ten zestaw serowarski zawiera w sobie wszystko by stworzyć domowy ser – od termometru po podpuszczkę. Zapakowany jest w elegancką i poręczną walizeczkę, dzięki czemu jest idealny na prezent!

Zestaw narzędzi kuchennych

Elegancki i szalenie praktyczny zestaw narzędzi dla fanów gotowania! Znajdziesz w nim między innymi otwieracz do wina i piwa, wyciskarkę do czosnku, dziadka do orzechów czy nóż do pizzy.

Szynkowar

Szynkowar to genialne narzędzie do parzenia mięsa na szynkę. Dzięki niemu przygotujesz wędliny bez konserwantów, o wyjątkowo bogatym smaku i aromacie. Przygotowanie szynki w szynkowarze jest banalnie proste, a samo urządzenie nie jest drogie, więc stanowić będzie idealny prezent.

Personalizowany przepiśnik

Każdy gospodarz i gospodyni domu ma swoje ukochane przepisy. Kiedyś – na wycinkach z gazet i kartkach, dziś coraz częściej w zakładkach przeglądarki. Ale jest jakiś czar w spisywanych odręcznie przepisach, a ty możesz przywrócić go ofiarując bliskim personalizowany przepiśnik. A potem pozostaje już tylko podkradanie najlepszych przepisów!

Spiralizer

Czyli temperówka do warzyw albo maszyna do makaronu z warzyw. Pozwala stworzyć cieniutki „makaron” idealny dla bezglutenowców i dbających o linię. Uwaga! Nie daj się nabrać na tanie spiralizery za kilkanaście złotych – nie działają!

Warsztaty kulinarne z finalistą Hell’s Kitchen

Wiadomo, że domowe jedzenie to najlepsze jedzenie, ale gdyby tak dorzucić do tego odrobinę profesjonalnych porad i przepisów? Taką okazję możecie mieć jeśli sprezentujecie bliskiej osobie warsztaty kulinarne z profesjonalistą. Do tego obdarowany może wybrać, w jakiej kuchni chciałby się podszkolić, a więc satysfakcja gwarantowana!

Tradycyjnie daj znać, jak podobały ci się prezenty do kuchni i czy masz własne typy!