Musisz ich znać, czyli Share Week 2018

Musisz ich znać, czyli Share Week 2018

Share Week 2018 to już VII edycja najpopularniejszego plebiscytu blogerów, w których głosują i nominują... inni blogerzy. Organizowana przez jednego, jednusieńkiego blogera, czyli Andrzeja Tucholskiego, z roku na rok zbiera coraz ciekawszych blogerów i rozchodzi się po internecie coraz mocniej.

Uwielbiam Share Week dlatego, że zachęca do polecania internetowych influencerów, niezależnie od ich zasięgu czy popularności. Tu nie chodzi o to, kto ile pojawił się w mediach czy ile osób go czyta, tu chodzi o to, kto jest ważny DLA CIEBIE i twojej twórczości.

Do tej pory polecałam przeróżnych blogerów w ramach Share Week, poprzednie polecajki możesz zobaczyć poniżej:

Z roku na rok blogosfera bardzo mocno się zmienia. Blogerzy coraz częściej nie ograniczają się wyłącznie do słowa pisanego, robiąc podcasty, nagrywając wideo i wydając książki. Tym razem bardzo trudno było mi wybrać konkretne blogi, bo śledzę już konkretnych ludzi we wszystkich możliwych kanałach, a nie tylko ich twórczość.

Mimo to chciałabym dołożyć cegiełkę do andrzejowego Share Week 2018, stąd moje trzy ulubione blogi poniżej:

 

DailyWeb

Poznaliśmy się z chłopakami przy okazji wspólnej akcji Finansowe Lifehacki dla platformy MAM i od tego czasu z przyjemnością śledzę ich poczynania w sieci. To kameralny blog technologiczny, który ma wszystkie zalety wiodących mediów w naszym kraju (newsy, ciekawe teksty, regularny content), ale bez wad molochów i uciekania w popularne tematy tylko po to, by nabić kliki. Trzymam mocno kciuki za poziom i sukces w sieci.

 

Jak Oszczędzać Pieniądze

Jeśli miałabym powiedzieć, kto jest moim wzorem "ogarniacza", to byłby to Michał Szafrański. Już pal licho tematykę bloga, samo śledzenie autora jest jedną z najbardziej inspirujących rzeczy, jaka przydarzyła mi się w ciągu ostatniego roku. Michał też sprawił, że zaczęłam oszczędzać. Teraz z niecierpliwością czekam na jego kolejną książkę, tym razem o blogowaniu i budowaniu marki osobistej w oparciu o działania online. Uważam, że jeśli chcesz poukładać sobie rzeczy w życiu - niezależnie od tego, czy planujesz zająć się blogiem komercyjnie, czy działalność w sieci w ogóle cię nie kręci, powinieneś czerpać z jego wiedzy i doświadczenia pełnymi garściami.

 

Lektura Obowiązkowa

Żeby nie było już tak zupełnie technologicznie-biznesowo, na koniec zostawiam sobie Marcina i Lekturę Obowiązkową, do której z przyjemnością wracam. Podoba mi się, w którą stronę ucieka ten popkulturalny blog - w analizy, porady albo po prostu świetne felietony, zamiast recenzji i nowości. Lektura Obowiązkowa jest tym, czym kiedyś miał być Life Geek - gdybym miała więcej samozaparcia do mocnych researchy w kulturalnych tematach. :)


Zagłosuj na Life Geek w plebiscycie Share Week 2018

Last but not least, będzie mi bardzo miło, jeśli zagłosujesz na mnie plebiscycie Andrzeja Tucholskiego.

By to zrobić, musisz:

  1. Mieć własnego bloga.
  2. Napisać na nim tekst o Share Week 2018, w którym nominujesz mnie i przynajmniej dwóch innych blogerów
  3. Wrzucić link do tekstu w komentarzu pod postem Andrzeja
  4. Wypełnić ankietę, do której link znajdziesz również na blogu Andrzeja Tucholskiego

 

foto główne: wuestenigel Flat lay with glasses, keyboard and cactus candle on colorful background. via photopin (license)

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.