Ostatnio dociera do mnie coraz więcej informacji o ciekawych projektach crowdfundingowych. Zarówno w Polsce, jak i w zachodnich serwisach aż roi się od gadżetów, gier i innych piękności, które nic, tylko braść, kupowaść i się cieszyść.

Dlatego odpalam próbny crowdfundingowy przegląd rodzimych i zagranicznych serwisów, na których możecie wydać bardzo dużo pieniędzy, nie mając gwarancji że otrzymacie to czego chcecie. You have been warned.

A teraz przypnijcie portfel do kaloryfera, bo nadchodzi:

PRZEGLĄD CROWDFUNDINGOWY

Gra fabularna Epic World (Wspieram.to)

Po sukcesie OHETA, z którego twórcą rozmawialiśmy w #16 odcinku podcastu Mana Mana, kolejny polski twórca gier fabularnych rusza na podbój platform crowdfundingowych. Epic World to mieszanina Dark Fantasy i science fiction, w której odnaleźć można inspiracje Matrixem, Westworld czy Avatar. Co ciekawe, w grze prowadzisz aż dwie postacie – bohatera oraz jego biomechanicznego avatara.

Na deser dodam, że gra jest już ufundowana, więc nie musisz się martwić, że projekt nie dojdzie do skutku.

Budowa domu zagadek – EXODUS Escape House (PolakPotrafi.pl)

Oto zbiórka grubszego kalibru, ale tym bardziej potrzebująca twojego wsparcia. W Poznaniu powstaje escape house, czyli cały dom zagadek! Zagwarantuje to aż 6 godzin rozrywki dla maksymalnie 10 osób. Twórcy potrzebują aż 345 000 złotych na dokończenie swojego marzenia, ale sądząc po ich doświadczeniu (od dawna prowadzą escape roomy), jest szansa, że projekt będzie wyjątkowy!

FinalStraw (Kickstarter)

Jeśli nie możesz sobie wyobrazić picia latem bez słomki, a jednocześnie dbasz o środowisko naturalne, to na Kickstarterze znajdziesz projekt FinalStraw, czyli… słomkę wielorazowego użytku. Słomkę nosi się w eleganckim etui i używa w miejsce tych plastikowych. Wprawdzie kosztuje aż 20 dolców, ale za to pomaga ograniczyć zużycie plastiku.