Happy #BackToTheFutureDay, czyli jak świętujemy 21 października 2015

Happy #BackToTheFutureDay, czyli jak świętujemy 21 października 2015

Great Scott! Nadszedł ten dzień! Marty McFly przyleciał! Wprawdzie my nie mamy deskolotek, nie używamy powszechnie faksu i nie ubieramy się w stylu szalonych wizji niespełna rozumu kostiumografa z lat 80., ale za to ciągle mamy w pamięci jeden z najfajniejszych filmów końca zeszłego wieku, czyli Powrót do przyszłości. Nie ma więc lepszego sposobu na świętowania Back to The Future Day niż radosne przeglądanie najciekawszych tekstów, video i zdjęć/obrazków z nim związanych!

Powrót do przyszłości miał być kolejnym przygodowym filmem dla nastolatków. Tymczasem już od 30 lat inspiruje twórców, blogerów, designerów. Wiele ciekawych materiałów dotyczących analizy Back To The Future powstało na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy - tym ich więcej, im bliższa była pamiętna data.

Tradycyjnie, Life Geek przychodzi z pomocą, zbierając w jednym miejscu interesujące treści związane z Dniem Powrotu do Przyszłości - od analitycznych tekstów po sprytne akcje marketingowe dużych koncernów, podpinające się pod świętowanie dnia Marty'ego McFly.

 

TEKSTY

Product placement w Powrocie do przyszłości - przekrojowo o większości (a na pewno nie wszystkich) markach i firmach, jakie znalazły się w filmie. Zgadzam się z autorem, że to jeden z nielicznych filmów, w których product placement faktycznie ma sens. Bo przecież każda dekada ma własne produkty, z którymi się identyfikuje.

Usunięte sceny z Powrotu do przyszłości II - co miało się znaleźć w filmie, ale nigdy nie było nam dane zobaczyć tego na dużym ekranie?

10 nieznanych faktów z kręcenia Powrotu do przyszłości - czy wiesz, że Doc miał mieć szympansa i żadne studio filmowe nie chciało wyprodukować filmu? Te i inne sekrety w ciekawym tekście io9.

Jak Powrót do przyszłości II przewidział współczesną modę - wszyscy pamiętamy, jak według autorów filmu wyglądali ludzie w 2015. Delikatnie rzecz ujmując, zupełnie nie tak jak my... Ale czy na pewno? The Guardian szuka podobieństw między wizją reżysera a współczesną modą.

10 gadżetów z Powrotu do przyszłości, których używamy obecnie - była moda, był product placement, ale były też... futurystyczne gadżety. Bankier.pl sprawdza, które z nich faktycznie trafiły do powszechnego użytku.

21 października 2015 roku. 30 lat później - Michał z bloga Kulturą w płot z właściwym sobie wdziękiem wyszukuje najciekawsze smaczki i easter eggi, jakie w filmach poukrywali twórcy.

Wszystko, co chcesz wiedzieć o butach Marty'ego McFly, ale bałeś się zapytać - czyli jeszcze raz Kulturą w płot i legendarne buty głównego bohatera.

Nasz własny Powrót do przyszłości - czyli dzień przybycia Marty'ego McFly do przyszłości jako pretekst do rozważań nad naszą przyszłością za 30 lat... W rolach głównych ultraszybkie podróże, wirtualna nieśmiertelność i roboty-żołnierze. Warto przeczytać i... wrócić do tekstu za 30 lat.

 

VIDEO

Fueled by the Future - Toyota stworzyła reklamówkę inspirowaną Powrotem do przyszłości. Reklamówkę niezwykłą. Dlaczego? Zobacz sam.

The Future is Now - pamiętacie, jaki napój pił Marty w filmie? Fikcyjna Pepsi Perfect z Powrotu do przyszłości również doczekała się własnego spotu reklamowego oraz... limitowanej edycji napoju! Niestety, do dostania tylko w USA.

 

Hoverboard Commercial - gdzie te deskolotki, powiecie? Ano są, są. Dowód? Proszę bardzo, reklama nie kłamie! ;)

 

Szczęki 19 - a skoro już o fikcyjnych produktach popkultury mowa, to Powrót do przyszłości przyniósł nam także świadomość, że w 2015 roku pojawi się 19. część kultowych Szczęk... Niestety, 21 października 2015 już nadszedł, a filmu jak nie było, tak nie ma. Na szczęście Universal czym prędzej naprawił swój błąd i oto poniżej znajdziesz przezabawny teaser nowej części Jaws.

 

Wiadomość od Emmetta - Doc ma ci do powiedzenia coś bardzo ważnego!

 

OBRAZKI

2015 według "Powrotu do przyszłości" - INFOGRAFIKA

back-to-the-future_matrix_graphic.0

 

Stacja Waterloo świętuje Dzień Powrotu do przyszłości

Holenderskie linie lotnicze też

 

Może kawkę?

back_to_the_future

Lista castingowa do roli Doca

Policja ze sprzętem przyszłości

 

A Siri odpowie ci dziś tak...

siri_back_to_the

 

A może ty natknąłeś się na ciekawe materiały z okazji Back to The Future Day? Koniecznie podziel się nimi w komentarzu - dodam do listy!