W dzisiejszych poSTRONKAch prawdziwa sałatka z contentu. Jest trochę o programistach, którzy wkrótce przestaną być potrzebni w dolinie krzemowej, grafikach kosmosu i najlepszych filmach krótkometrażowych. Po polsku i angielsku, obszernie i zwięźle. Zapraszam!

POPRZEDNIE POSTRONKI:

 

» How being bored makes you more creative, Clive Thompson – nuda to świetny stymulant! Najnowsze badania pokazują, że wykonując nudne zajęcia (albo nie robiąc nic) pobudzamy się do szukania rozrywki dla mózgu. Jesteśmy dzięki temu bardziej kreatywni i wpadamy na lepsze pomysły. Jest jeden problem: w dzisiejszych czasach trudno o prawdziwą nudę, bo przeszkadzają nam chociażby urządzenia mobilne.

» Before photographs, these amazing illustrations showed us what deep space looks like, Rian Dunon – niesamowite, przepiękne obrazy-ilustracje autorstwa Étienne Léopold Trouvelota, artysty który tworzył dla amerykańskich obserwatoriów jeszcze w XIX wieku.

» Move over, coders – Physicis will soon rule Silicon Valley, Cade Metz – czyli o tym, dlaczego fizycy są doskonałymi programistami. I ogólnie, w którym kierunku zmierza cała Dolina Krzemowa jako taka. Nie napiszę nic więcej, bo w tekście jest dużo trudnych zwrotów i skomplikowanych pojęć, a to nie na moją humanistyczną głowę… ;) Warto jednak poczytać, bo ciekawostek w tekście mnóstwo.

[/fusion_builder_column][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][fusion_youtube id=”https://youtu.be/f-1RMKdWz8M” width=”1280″ height=”720″ autoplay=”false” api_params=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=””/][/fusion_youtube]

 

» Najlepsze filmy krótkometrażowe zima 2016/2017, Owen ze Stacji Kosmicznej – filmy krótkometrażowe nie goszczą zazwyczaj na łamach blogów i portali, Stacja Kosmiczna postanowiła to zmienić. A ja postanowiłam o inicjatywie wspomnieć, bo ten temat jest mi bliski. Zapraszam do przeglądu i śledzenia bloga, któremu niezmiennie zazdroszczę designu. ;)