Postanowiłam powrócić do poSTRONEK po bardzo długiej przerwie. Dla przypomnienia: poSTRONKI to nieregularny cykl najlepszych tekstów, znalezionych w sieci w danym okresie czasu (w idealnym świecie jest to miesiąc, ale najczęściej jest to po prostu okres od ostatniego wpisu ;)).

POPRZEDNIE POSTRONKI:

 

» Podstawy grillowania, Michał Górecki – lubię czasem zjeść kiełbachę z grilla, a i owszem. Ale Michał jest prawdziwym nerdem grillowania. I do tego pisze fajne, obszerne poradniki tłumaczące zagadnienia, którymi aktualnie się jara. Tym razem opowiada o grillowaniu właśnie, ale przez pryzmat własnych (sporych!) doświadczeń, dzięki czemu znajdziesz tam informacje nie tylko, jaki grill wybrać, ale też np. w czym Michał lubi marynować poszczególne mięsa. Lato ma się ku końcowi, więc warto szybko przyswoić i wykorzystać!

» Jak wybrać najszybszą kolejkę w supermarkecie?, The New York Times – nie ma się co śmiać! Wybranie najszybszego ogonka przy kasie to prawdziwa sztuka! Każdy ma własne pomysły, jak ogarnąć płacenie za zakupy jak najszybciej, tymczasem New York Times zajął się tym tematem na poważnie! Przeczytaj koniecznie, a na koniec zobacz ten prawdziwy film:

» 27 podcastów, które sprawią, że będziesz mądrzejszy, The Guardian – uwielbiam podcasty i chętnie szukam nowych, w różnych dziedzinach. Guardian zebrał 27 różnych audycji w takich dziedzinach, jak język, sztuka, historia czy matematyka. Nerd heaven!

harry-potter-hobbit-chiny-03-900x600

» 19 lat nie czytałem Harry’ego Pottera i nigdy o tym nie słyszałem, Kulturą w Płot – to zupełnie bez sensu, żeby polecać najpopularniejszy blog kulturalny w polskim internecie, ale tak strasznie lubię teksty Michała, że nie mogłam się oprzeć. Tym bardziej, że fascynuje mnie azjatycka kultura remiksu dzieł zachodu – łącznie z tworzeniem tych zupełnie nowych. Tak jak chińska wersja Hobbitoharrypottera.

» Wywiad z Ichabodem, Bartek Przybyszewski – Łukasza śledzę od kilku dobrych miesięcy, nawet mimo to, że mocno ciąży w kierunku komiksów, z którymi mi nie po drodze. Bartek za to robi świetne wywiady z Youtuberami. Obaj warci są obejrzenia w filmie poniżej. Endżoj! :)