Z regularnością poSTRONEK jest jak z aktualną pogodą, czyli tak sobie. Ale nic to, najważniejsze, że nadchodzą nowe, świeżutkie, pachnące, długie i cienkie… sznurki! Wiem, to nie był najlepszy wstęp na świecie, ale przecież nie po to czytacie ten wpis. ;)

POPRZEDNIE POSTRONKI:

 

Teksty z lutego i marca

giphy

How to Find the Perfect GIF: 10 Must-Try Websites, Hubspot  Hubspot to jeden z moich ulubionych blogów marketingowych, który czasem podrzuca też bardzo użyteczne blogowe wpisy. Jak ten na przykład. Jeśli szukasz odpowiedniego GIFa do wpisu, albo żeby zareagować na głupoty wpisywane na Fejsie, koniecznie zajrzyj do tego wpisu.

 

dark_souls_map

Dark Souls 1: Distant Views Explained – bardzo szczegółowy wgląd w topografię Dark Souls 1. Fanowskie mapy i  screenshoty z komentarzem. Przyda się każdemu fanowi.

 

sokol

The Complete Conceptual History of the Millennium Falcon, Kitbashed.com – jak powstawał Sokół Millenium (i kilka innych starwarsowych statków też)? Kompletna historia z mnóstwem szkiców i zdjęć.

 

Where Computers Defend Humans and where they Can’t, New York Times – czy komputery są w stanie wygrać z nami w GO? Nie były… aż do tej pory. Artykuł o przyswajaniu wiedzy i budowaniu algorytmów uczenia się komputerów. Świetny!

life_on_mars

Life on Mars, aeon.co – jak wygląda życie na Marsie? Ale to prawdziwe, nie z Marsjanina? No dobrze, nie do końca prawdziwe, bo na sMarsie – czyli symulowanym Marsie, na którym od sierpnia 2015 roku znajduje się kilku badaczy. Przez rok, aż do sierpnia tego roku uczą się jak przeżyć na niegościnnej Czerwonej Planecie. Ich codzienność opisuje jedna z uczestniczek wyprawy.

fear

Neurothriller, aeon.co – jeśli wydaje ci się, że horrory są obecnie dużo straszniejsze niż kiedyś, to… nie wydaje ci się. Współczesna kinematografia ma o wiele więcej środków, byś nie mógł spać po nocach. Jak to się dzieje, dlaczego i jakie psychologiczne aspekty stoją za naszym strachem w tym obszernym tekście.