Pierwsze poSTRONKI miały premierę chwilę temu, czas więc na kolejny subiektywny, okołogeekowy przegląd internetu, tym razem z przełomu grudnia i stycznia.

→ Czym są poSTRONKI? Sucharka tłumaczę tutaj.

TEKSTY Z GRUDNIA / I TROCHĘ STYCZNIA

MyszMasz Star Wars, MyszMasz.pl – jeden z moich ulubionych podcastów połączony z nowo odkrytą miłością do Gwiezdnych Wojen zaowocował przeczytaniem aż 6 tekstów Krzyśka, streszczeń/recenzji gwiezdnej sagi. Pierwszy zalinkowałam już w tytule, pozostałe są tu: II, III, IV, V, VI.

Dlaczego Wiedźmin 3 to gra roku, Otlnd.pl – czyli Bieroński z niemożliwą do wymówienia nową domeną bloga Outland (;)) mądrze pisze, dlaczego Wiesiek GOTY jest i basta.

Jak wybrać odpowiedni font do projektu internetowego?, HubSpot blog – wszyscy mieszkamy w sieci, a duża część z nas coś w niej tworzy, warto więc mieć pod ręką praktyczne wskazówki dotyczące używania fontów w internetach.

2015 was the best year ever in space, Nautil.us – na pewno masz już dość wszystkich podsumowań, ale zapewniam, że takiego jeszcze nie czytałeś. Okazuje się, że 2015 rok był świetny również dla podboju kosmosu. Działo się sporo: od marsjańskich odkryć aż po zdjęcia Plutona. Dużo dobrego czytania!

The Art of Blade Runner: Original Matte Paintings and Sketches, Iamag.co  – mokry sen grafika, czyli zbiór konceptów z doskonałego Blade Runnera. Plus film dokumentalny na dokładkę. Poniżej próbka, reszta pod linkiem.

blade-runner-art-10-1024x680

The New York Public Library just uploaded nearly 200,000 images you can use for free, The Verge – a na koniec coś, co każdy bloger przywita z pocałowaniem ręki, czyli zbiór ponad 200 tysięcy zdjęć z nowojorskiej biblioteki w wersji cyfrowej do darmowego użytku. Na retro-posty jak znalazł!

kolekcja_nyc

 


Oto koniec moich poSTRONEK. Jeśli jednak znasz fajne teksty z przełomu roku, które koniecznie trzeba nadrobić, daj znać w komentarzu poniżej. Dziękuję pięknie! :)