Tak, dokładnie! Zaczynam nowy cykl na blogu (ileż to już tych cykli było…), tym razem dotyczący najfajniejszych, zebranych w ciągu miesiąca, tekstów z innych blogów lub stron. „Kolejna zbieranina linków” albo „Pójście na łatwiznę”, powiesz. Mam nadzieję przekonać cię, że jednak nie.

Widzisz, według nowej-starej filozofii bloga chcę przekazywać ci wiedzę o geek świecie szybko, łatwo, przyjemnie i jak najkrócej. PoSTRONKI, a więc zbiór najciekawszych tekstów z blogów i stron (nie tylko polskich), wpisuje się w nią idealnie.

Skąd nazwa? No wiesz, postronek to inaczej, sznurek, linka, czyli link. Postronki to wiele linków, a przy okazji są to poSTRONKI. Czyli małe strony.

Suche, wiem. Ale jak pasuje. ;)

Disclaimer: dział nie powstał, by linkować do Krewnych i Znajomych Królika. Do zestawienia trafiają wyłącznie użytkowe, przydatne, poradnikowe teksty. Jeśli uważasz, że taki właśnie napisałeś albo znasz fajny blog – koniecznie do mnie napisz!

Dość marudzenia, czas na MIĘCHO!

TEMATYCZNE PODSUMOWANIA

Na początek szybka piłka, czyli cykliczne podsumowania innych blogerów. Miesięczne, tygodniowe, a nawet codzienne. Nie chodzi mi więc o konkretny wpis, ale o to, żebyś był na bieżąco z całością. Jeśli znasz inne przydatne cykliczne podsumowania (polskie i zagraniczne), to oczywiście biegusiem na tę podstronę.

  • Podsumowania Tygodnia Pijaru Koksu – geekowa część internetu może nie znać tego pana, więc wytłumaczę: Kuba prowadzi blog o marketingu internetowym, ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych. Dlaczego wrzucam go do zestawienia? Bo często dorzuca do Podsumowania technologiczne ciekawostki, dzięki czemu masz w jednym miejscu cały internet. Tak, da się tak. ;)
  • Codziennik Rozgrywki – absolutny must read dla trzymających rękę na pulsie w branży świata gier. Do tej pory nie wiem, jak to Cooldan robi, ale faktycznie codziennie dostarcza najważniejsze informacje o tym, co w grach piszczy. I oby jak najdłużej!

TEKSTY Z LISTOPADA

Zanim wynajmiesz pokój w hotelu – 33 wskazówki, które ułatwią ci życie, JasonHunt.pl – nigdy nie myślałam, że będę tu linkować Tomka, ale pewnie i Tomek nigdy nie pomyślał, że pisze rasowy poradnik lifehackerski. :) Na co zwracać uwagę w hotelach, jak dochodzić swoich praw i czego unikać. Kupa wiedzy!

Jak nie zginąć w świecie blogowego researchu, Zwierz Popkulturalny – Zwierz bardzo mądrze (i tradycyjnie bardzo długo ;)) o tym, jak szukać w internecie, dlaczego szukać warto i jak ona to robi, że wychodzą jej potem takie fajne teksty. ;)

The 6 best astronomy apps for your smartphone or tablet, extremetech.com – lubisz astronomię? Nie masz w domu porządnej lunety? Na szczęście dziś wszystko można zastąpić smartfonem. A pod linkiem – najciekawsze aplikacje do oglądania nieba.

Bo kraść to trzeba umieć, Kulturą w płot – oczywiście, w przypadku Kultury… mówimy tylko i wyłącznie o złodziejstwie w kulturze, konkretniej w filmach! Czyli kto komu, po co i dlaczego do tej pory się jeszcze nie zorientowaliśmy?

10 najrzadziej odwiedzanych krajów na świecie, WildJunket.com – coś dla prawdziwych hipsterów podróżowania. Egipt? Hiszpania? To dla casuali! Odwiedzając TE KRAJE na pewno nie spotkasz wścibskich sąsiadów!

Jak czytać więcej i mądrzej mimo braku czasu?, LifeGeek.pl – tak, to mój. Ale postarałam się zrobić najfajniejszy poradnik o czytaniu książek, jaki tylko mogę. Musisz mi wybaczyć. ;)

Oczywiście zbieram już propozycje grudniowych poSTRONKÓW (poSTRONEK? ;)). Napisz do mnie albo zostaw w komentarzu ciekawe teksty, na które ty natknąłeś się w internetach.