Top 8: Nakładka na biurko do pracy stojącej

Top 8: Nakładka na biurko do pracy stojącej

Nakładka na biurko do pracy stojącej to najłatwiejszy sposób, żeby zacząć przygodę z pracą na stojąco. Jest dużo tańsza od regulowanego biurka, nie wymaga przemeblowania biura czy pokoju i można ustawić ją w różnych miejscach, na przykład na komodzie zamiast biurka.

UWAGA! Niektóre z linków w tekście to linki afiliacyjne, co oznacza, że otrzymam prowizję lub inny benefit, jeśli w nie klikniesz i zdecydujesz się na zakup. Afiliacja pomaga mi w rozwoju bloga, nie narażając cię na koszty. Dzięki za zrozumienie!

Nakładka na biurko do pracy stojącej przyda się szczególnie freelancerom, osobom pracującym zdalnie i tym, którzy w biurze pracują na laptopie, który łatwo odpiąć i przenieść w inne miejsce.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak dobrze pracować na stojąco, koniecznie przeczytaj mój poradnik pracy na stojąco!

Jaka nakładka na biurko do pracy stojącej? Co wybrać?

Najważniejszą rzeczą w pracy na stojąco jest odpowiednia postawa (więcej na ten temat w tekście o pracy na stojąco), dlatego pamiętaj, żeby nie używać zwykłych podkładek pod laptopa, które nie są dostosowane do ergonomicznej pracy.

Odpowiednia podkładka do pracy stojącej zaprojektowana jest tak, by klawiatura i ekran były na różnej wysokości (tak, praca na stojąco potrzebuje różnych wysokości klawiatury i ekranu), daje też możliwości regulacji - czy to przy zakupie, czy już przy samym użytkowaniu.

Nakładka na biurko do pracy stojącej - TOP8

1. ACTIVE STAND

Na początek najprostszy i najtańszy produkt, czyli tekturowy Active Stand od polskiego producenta Standidesk. Active Stand to nakładka na biurko do pracy stojącej wykonana z wytrzymałego kartonu, lekka i mobilna. Możesz ją przenieść w dowolne miejsce w domu lub w pracy i pracować tak, jak lubisz. Dostępna jest w dwóch rozmiarach i dwóch kolorach.

NAKŁADKA ACTIVE STAND

2. SKŁADANY STOLIK ISO TRADE

Nie tak elegancką, ale ciągle rozsądną cenowo wersją jest składany stolik pod laptopa od Iso Trade. Dzięki giętkim nóżkom można go układać na różnych wysokościach i dopasować do własnych potrzeb. Stolik Iso Trade służyć będzie jako dobra podstawka pod laptopa na biurko w pozycji siedzącej, a po rozprostowaniu nóżek - w stojącej.

STOLIK ISO TRADE

3. SPACETRONIK ERGOLINE

Podstawka na biurko Spacetronik Ergoline ma aż 6 pozycji wysokości, by dopasować ją do odpowiedniej pracy na stojąco. Nie ma wprawdzie podkładki pod klawiaturę, ale tę możesz położyć np. na komodzie, jeśli pracujesz w ten sposób. Spacetronik Ergoline jest też stosunkowo duży, więc oprócz laptopa pomieścisz inne biurowe akcesoria.

PODSTAWKA SPACETRONIK ERGOLINE

4. STOJĄCO-SIEDZĄCA PODSTAWKA ERGOSOLID

Podstawka ErgoSolid posłuży zarówno do regulacji siedzącego, jak i stojącego trybu pracy. Posiada stoliczek na klawiaturę, dzięki czemu możesz korzystać z zewnętrznych peryferiów i przez to rozsądniej układać ciało podczas pracy na stojąco. Podstawkę ErgoSolid można podnieść nawet do pół metra (!) w górę, a jej szeroka powierzchnia i duży udźwig pomieści monitor, laptopa i obie te rzeczy naraz.

PODSTAWKA ERGOSOLID

5. HUZAR DESK

Kolejny polski produkt, wykonany z wysokiej jakości sklejki przez firmę... Sklejka i przyjaciele. Huzar Desk to nadstawka na biurko do pracy na stojąco. Jak widzisz na zdjęciu, można ją dowolnie dopasowywać poprzez przesuwanie w różne miejsca półek na monitor i klawiaturę. Bez problemu pomieści nawet dwa monitory, jeśli będzie trzeba. Przy zamówieniu można dopasować wszystkie rozmiary i zamówić na przykład wąski Huzar Desk do domu lub szeroki do biura w pracy.

HUZAR DESK

6. NAKŁADKA NA BIURKO DURONIC

Duronic to cała rodzina przeróżnych nakładek na biurko, dlatego możesz swobodnie wybrać takie, które najbardziej odpowiadają twoim potrzebom. Duronic oferuje zarówno zupełnie zwyczajne podkładki z półką na klawiaturę, jak i zaawansowane z opcją podwieszenia monitora (bądź monitorów) i rozszerzenia stanowiska roboczego o dodatkowe funkcje.

NAKŁADKI DURONIC

7. standiSTATION

Wracamy na chwilę do polskiego producenta Standidesk, bo w wyżej kategorii cenowej ma on też całą stację roboczą do pracy na stojąco. Mowa o standiSTATION, nakładce do pracy na stojąco (i nie tylko!) ze sklejki. standiSTATION można wykorzystać jako podstawkę pod monitor czy laptopa gdy stoisz i gdy siedzisz, dzięki regulowanym półeczkom na klawiaturę i monitor. Cała stacja jest dość duża i waży aż 25kg, nie jest więc tak przenośna jak Active Stand, ale na pewno oferuje dużo większą stabilność i możliwość dopasowania.

STACJA ROBOCZA standiSTATION

8. KENSINGTON SMARTFIT

Na koniec stanowisko do pracy na stojąco przymocowywane do biurka, czyli SmartFit od Kensington. Charakteryzuje się szybkim montażem (klips mocowany do brzegu mebla) i pneumatycznym systemem podnoszenia, dzięki któremu można błyskawicznie przenieść się z pozycji siedzącej do stojącej, a także przesuwać stację na boki. Dla tych, którzy lubią porządek w pracy Kensington SmartFit oferuje też porządkowanie kabli.

KENSINGTON SMARTFIT


Oto moje własne TOP8: Nakładka do pracy na stojąco. Ciekawa jestem, czy ty próbujesz takiej pracy i czy przypadł ci do gustu któryś z powyższych produktów? Daj znać!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.