Dziś drugi, po osobistym podsumowaniu, wpis o tym, co działo się na blogu i dookoła niego w 2019 roku.

Tym razem to najpopularniejsze teksty z zeszłego roku. To pierwszy rok, w którym Life Geek istnieje w swojej nowej formie i chyba pierwszy, w którym napisałam tak dużo. :)

Oto te, które przypadły Wam najbardziej do gustu (kolejność przypadkowa):

Najpopularniejsze teksty na Life Geek w 2019 roku:

48 darmowych kursów online po polsku

Zdecydowanie jeden z tych wpisów, który będzie żył na blogu długo i szczęśliwie, czyli zbiór darmowych kursów i szkoleń w języku polskim. Jest tu wszystko, od jogi po kursy produktywności. Tradycyjnie, jeśli gdzieś znajdziesz kurs, który jest darmowy i nie ma go na liście – koniecznie daj znać!

Jak oduzależnić się od telefonu? 8 skutecznych strategii

Kolejny tekst, którego popularność w ogóle mnie nie dziwi, bo uzależnienie od technologii to problem współczesnego człowieka. Zebrałam tam sporo porad, które od dawna pomagają mi ograniczać korzystanie ze smartfona. Wiem z rozmów z wami, że wam też. Na zdrowie!

Jak wycisnąć więcej ze Spotify? 17 użytecznych tricków

Bardzo lubię tłumaczyć i pomagać Wam w sprytniejszym korzystaniu z technologii, więc cieszę się, że tekst z serii Pomocne Jaki trafił wysoko do zestawienia. Kilka mniej znanych sztuczek, dzięki którym poruszanie się po Spotify robi się przyjemniejsze i sprytniejsze.

Planowanie dla początkujących – jak zacząć planować z Nozbe?

Jeśli mnie znasz, to wiesz że Nozbe jest centrum mojego zarządzania wszechświatem i zadaniami. Na początku roku napisałam obszerny tekst o planowaniu w Nozbe dla zupełnych świeżaków. Od tego czasu wiele, wiele, wieeeele osób zaczęło układanie sobie codzienności z Nozbe właśnie i to jest jeden z moich największych sukcesów w 2019 roku (będzie o tym jeszcze w podsumowaniu!)

Mniej popularne teksty z 2019, które lubię

Jak pić kawę, by faktycznie działała? 8 prostych lifehacków

Tekst, który wymagał całkiem sporo researchu i testów – a takie lubię najbardziej. :) Podobnie jak pisanie o sprawach związanych z naszą produktywnością i efektywnością nie-wprost. No bo to jasne, że trzeba wyznaczać cele, trzymać się planu itp., ale wpływa na nas tak wiele różnych elementów, że nie sposób ich pominąć. Jak na przykład to, jaką kawę pijesz i kiedy to robisz.

Czego nauczyło mnie prowadzenie dziennika przez 30 dni?

Dziennik to jedno z moich odkryć 2020, szczególnie w formie dziennika prowadzonego / ustrukturyzowanego jak u Jacka Kłosińskiego. Z jego N/T/S działam już dobrych kilka miesięcy i bardzo cenię sobie takie poranne spotkania z samą sobą. W tekście piszę, co dokładnie znajduje się w moim dzienniku i jak pomaga mi w pracy.

Praca na stojąco przy komputerze – praktyczne wskazówki jak zacząć

Ergonomia pracy przy komputerze to kolejny temat, który ma ogromny wpływ na nasze skupienie i koncentrację. No bo jeśli bolą plecy, ręce i wszystko uwiera, to trudno dobrze robić to, co do nas należy! Jesienią, w związku z przejściem na swoje, zaczęłam dużo bardziej zwracać uwagę na takie zaprojektowanie swojego miejsca pracy, by służyło mnie i moim plecom, dlatego pojawiły się teksty m.in. o dobraniu dobrego krzesła czy pracy na stojąco właśnie. Mocno polecam!

Dlaczego Yoda mylił się w sprawie nawyków?

Moc geekowska ciągle jest we mnie silna i lubię łączyć teksty dotyczące rozwoju osobistego i świadomego, intencjonalnego życia z tropami związanymi z popkulturą. Tak było w przypadku tekstu o nawykach oraz słynnego zdania wypowiedzianego przez Yodę: „Do or do not, there is no try”, które… nie do końca jest prawdą.


I to właśnie najpopularniejsze i moje ulubione teksty z zeszłego roku. A czy tobie coś konkretnie przypadło do gustu? Koniecznie daj znać w komentarzu!