W socialmediowej branżuni swego czasu furrorę robił film Yuri Drabenta, dyrektora kreatywnego jednej z agencji, który pokazywał, jak bardzo dziwnymi drogami podążają umysły adminów fan page na Facebooku (nawet jeśli nie zajmujesz się zawodowo social media, koniecznie obejrzyj!).

Było o kościołach, które udają kury, typowym Sebie i wielu, wielu innych. Postanowiłam też pokazać Wam kilka najlepszych geek fan page, obok których nikt nie powinien przejść obojętnie.

Nie zawsze są to fan page duże czy popularne, ale zawsze z pozytywną zajawką i ciekawymi treściami. Łączy je fajny pomysł i niestandardowe prowadzenie, które nie ogranicza się tylko do przeklejania śmiesznych obrazków z internetu.

→Czytaj też: TOP5 najdziwniejszych blogów na Tumblr

Pod uwagę brałam tylko polskie, bo przecież należy wspierać rodzimych nerdów. ;)

5. Polski GameDev

polski_gamedevJeśli nie tylko grasz w gry, ale starasz się je tworzyć gdzieś w piwnicy, to ten fan page jest absolutnie dla Ciebie! Bardzo dużo o polskich inicjatywach na growym poletku – i bynajmniej admini nie piszą tylko o CD Project Red. ;) Warto, chociażby po to, żeby się przekonać, że sporo się w tym temacie w Polsce dzieje.

 


4. Peleryny i maski

149462_473485152723571_800607471_n

Jedyny słuszny fan page, jeśli w nocy nie śpisz, bo zamieniasz się w superbohatera… Adahl i reszta małych pomocników robią kupę dobrej roboty, wrzucając informacje na tematy związane z komiksami. Jest dużo pozytywnych dyskusji o superbohaterach, pojedynki i sporo bardzo pozytywnej energii. Nie możesz nie polubić. ;)

 

3. Wiesław, czyli mroki średniowiecza

559383_111114962378559_2082976852_nWiesława darzę szczerym i mocnym uczuciem od kiedy tylko pojawił się na Facebooku. Wiesław to prawdziwy tru rycerz, dokładniej fan rekonstrukcji historycznej. Nigdy nie odmówi dobrego trunku, bijatyki i pięknej kobiety. Pod warunkiem, że to pierwsze będzie na kanapie w domu, to drugie tylko drewnianym mieczem, a to trzecie – jego żoną. Komiks regularnie daje prztyczka w nos wszystkim członkom bractw rycerskich, ale robi to z takim wdziękiem, że nie sposób się obrażać. ;) Pozycja obowiązkowa!

 

2. Bardzo złe filmy

941719_527222044005973_216307306_nFilmy tak złe, że aż dobre. Znajdziesz na nim takie arcydzieła kinematografii, jak Mikołaj kontra Marsjanie, Zły mózg z kosmosu czy Mordercze ryjówki. Oraz wiele, wiele, wieeeleee innych filmów, które zrobią z Twojej głowy prawdziwą sałatkę szwedzką. Całość prowadzona rzetelnie i z humorem. A teraz marsz, oglądać Sharknado!

 

1. Fantastyka z lamusa

249593_196697457049590_1579921_n (1)Mój absolutny faworyt ostatnich tygodni, czyli fan page który składa hołd takim produkcjom jak Metropolis czy Dracula. Ale to nie wszystko! Znajdziesz tam takie perełki jak tekst z 1927 roku o policyjnym przesłuchaniu z wykorzystaniem promieni rentgenowskich, artykuł o włamywaczu z metalowym kręgosłupem i o walce mistrza czarnej magii z mistrzem gitary. Szczególnie polecam fanom starego, dobrego s-f, a także Mistrzom Gry, którzy chcieliby poprowadzić sesję w klimatach lat 20-30. Tona inspiracji gwarantowana!

 
To już wszystkie najlepsze geek fan page na dziś. Brak tu takich stricte związanych z nauką i komputerami, ale i nie przypominam sobie na tę chwilę żadnego, który warto byłoby włączyć do takiego rankingu. Jeśli znasz, napisz do mnie – niewykluczone, że powstanie cały cykl. ;)

photo credit: Funky64 (www.lucarossato.com) via photopin cc