Mana Mana #1: O murlokach gamingu i o rzeczach, które przerażają w 2017 roku

Przyznaję, że jest to najbardziej stresująca premiera od czasu założenia bloga. Ba! Nawet od czasu pierwszego publicznego występu na szkolnej akademii. Ale oto jest. Długo (przeze mnie i Magdę) wyczekiwany, tysiąckrotnie nagrywany własny, osobisty podcast o dumnie brzmiącej nazwie Mana Mana.

MaNa MaNa bo jesteśmy dwie - jest Magda i Natalia. No i nazwa po prostu fajnie brzmi. ;)

Mnie już znacie. Magda, zwana często Madzią lub Destynką, w zasadzie poznała mnie z podcastami. Bardzo szybko po tym zdecydowałyśmy, że chciałybyśmy spróbować zrobić coś same. Obie uwielbiamy gry, filmy i gadżety, obie pracujemy w gamedevie (przez chwilę nawet w jednej firmie!), a tematów do obgadania jest tyle, że szkoda byłoby tego nie nagrać.

Oto Madzia :)

Jakieś 150.000 nagrań, zepsutych mikrofonów, źle zmontowanych podcastów później nadchodzi odcinek pierwszy. Ciągle nieidealny: wiemy o różnicach w głośności (nie kombinuję już, bo boję się popsuć), wiemy o przesterach gdzieniegdzie, wiemy o suchych żartach i dłużyznach. Ale jak mówi klasyk: better done than perfect. I tego w MaNie na razie się trzymamy.

O czym MaNa MaNa będzie? To w zasadzie zapiski naszych osobistych rozmów - taką też, mało radiową, formułę będziemy się starały trzymać. Rozmawiamy o obejrzanych filmach i serialach, przeczytanych książkach, odwiedzonych miejscach, grach - czasem również z gamedevowej perspektywy. Nie zajmujemy się newsami, nie walczymy o recenzję każdej nowości. Chcemy, żebyście z naszych rozmów wynosili popkulturowe inspiracje, dowiadywali się czegoś nowego, a czasem - zwyczajnie posłuchali opinii zupełnie innej od Waszej. Będą na pewno pojawiać się goście, a jedyną ramę, którą chcemy przyjąć, to jeden motyw przewodni w odcinku.

W pierwszej części idziemy na łatwiznę - rozmawiamy o naszych objawieniach zeszłego roku, opowiadamy też o tym, na co czekamy w 2017. A raczej, czego się boimy. ;)

Nie przedłużając, pierwszą wersję podcastu znajdziecie (na razie tylko) na Soundcloudzie, czyli poniżej:

I na koniec prośba. Dajcie znać, konstruktywnie, co Wam się podobało, a co jest do poprawy. Jeśli chcecie podrzucić jakieś rady odnośnie edycji dźwięku i nagrywania - be my guest. Tylko od Was zależy, czy MaNa MaNa #2 powstanie - i czy będzie lepsza od poprzedniej. :)

Dziękujemy!

// Fot. główne: Patrick Breitenbach @ Flickr

// Czołówka: Mahna Mahna by 8BitUzz