Lubię/nie lubię: lipiec (Kindle, Divergent i nowy Pratchett)

Co miesiąc spotykam się z ogromną ilością rzeczy niezwykle inspirujących, ciekawych, pięknych. Z drugiej strony, zdarza mi się zawieść - na książkce, filmie, wydarzeniu przez innych uważanym za hit. Takich objawień (lub rozczarowań) jest w ciągu miesiąca co najmniej kilkanaście. Dlaczego więc nie podzielić się nimi z Tobą? :)

Jak na pewno wiesz, staram się na blogu unikać recenzji książek/gier/filmów. To dla mnie takie pójście na blogową łatwiznę; robi to każdy, najczęściej z marnym skutkiem. Wyjątek zrobiłam dla gadżetów, których z różnych powodów nie da się dostać "ot tak" (ze względu na cenę, niedostępność w Polsce albo w ogólnopolskiej dystrybucji), jak na przykład dla opaski Jawbone UP czy Kindle'a Paperwhite.

Czasem przemycam moje małe, codzienne odkrycia w mini-serii Na marginesie, albo po prostu na moim prywatnym profilu na Facebooku. Tylko właśnie doszłam do wniosku, że chciałabym mieć również tu, na blogu, miejsce, w którym będziemy mogli pogadać o rzeczach fajnych i niefajnych. O wspomnianej wyżej książce/grze/filmie. Ale nie w formie nudnej recenzji, tylko wspólnej rozmowy.

Bo ja strasznie lubię z Tobą gadać, wiesz? ;)

I właśnie stąd pomysł na mini-serię. Comiesięczną, żeby było o czym pogadać. Nie obiecuję, że cykl się przyjmie - może się nie spodobać mnie, może Tobie. Po prostu daj znać, czy to ma sens.

Lubię w lipcu

Ebooki_kindle

[Gadżet] Kindle Paperwhite - o jezu, to był chyba najlepszy prezent, jaki mogłam dostać! Kiedyś broniłam się przed nim rękami i nogami. Teraz wiem, że nie mogę się kompletnie bez niego obejść. Więcej we wczorajszym, obszerniejszym tekście, a tymczasem Ty możesz sprawdzić najlepszą na świecie (bo współtworzoną przez Czytelników!) listę darmowych lub bardzo tanich ebooków na Kindle. :)

 

divergent-movie-poster-wallpaper-1920x1200

[Film] Niezgodna (Divergent) - nadrobiłam dopiero teraz, choć film ma już kilka miesięcy. I nie żałuję! Podobno to lepsza/inna wersja Igrzysk Smierci, których nie widziałam - ale teraz wiem, że spróbuję i tego. Całkiem sprawna fabuła, bez niepotrzebnych wybuchów i efektów specjalnych, za to z ciekawym światem i dobrze wyglądającą Kate Winslet. ;)

 

bogost-videogames-cover-640x480

[Książka] How To Do Things With Videogames, Ian Bogost - pisałam o niej w ramach TOP5 najlepszych książek o grach video kilka dni temu. Bardzo polecam, jeśli chcesz poczytać o kulturowo-społecznych aspektach gier. Ian Bogost ma naprawdę kawał wiedzy, jeśli chodzi o naszą ulubioną elektroniczną rozrywkę.

 

Furia_Dabrowa_Gornicza

[Hobby] Centrum Gier Fabularnych "Furia" w Dąbrowie Górniczej - czyli najlepsze fabularyzowane ASG, na jakim byłam w życiu (to, że jedyne, niczego nie dowodzi! ;)) w baaardzo klimatycznej miejscówce. Więcej można poczytać sobie w mojej mini-relacji z gry w CGF Furia.

 

orange-is-the-new-black

[Serial] Orange is The New Black - nigdy nie sądziłam, że zachwyci mnie serial o więzieniu. Na dodatek o więzieniu dla kobiet. Tymczasem OiTNB jest genialną tragikomedią z bardzo mocno zarysowanymi bohaterami (tak, również męskimi) i świetną, trzymającą w napięciu fabułą. Właśnie chłonę drugi sezon i mówię Ci: warto!

 Nie lubię w lipcu

raising-steam-pratchett-banner

[Książka] Para w Ruch, Terry Pratchett - kurde. Czuję się straszne umieszczając jednego z moich ulubionych autorów w tym miejscu. Ale nowa książka mistrza humorystycznego fantasy po prostu obsysa na całej linii. Niby jest tam jakaś fabuła, ale dość nielogiczna i dziwaczna, postacie znane z poprzednich tomów - zupełnie wyprane z charakteru, żarty mocno czerstwe, nawet styl pozostawia wiele do życzenia. Nie wiem, czy Terry nie zrobiłby lepiej, gdyby już darował sobie pisanie...

 

W lipcu tyle, nie chcę Cię zanudzać za pierwszym razem. ;) Ale ciekawa jestem, jak Ty zapatrujesz się na moje lipcowe typy. Daj znać w komentarzu na dole!