14 kreatywnych lifehacków, które pomogą przetrwać mrozy

14 kreatywnych lifehacków, które pomogą przetrwać mrozy

Zimno, nie? Ano zimno. Wszystko dobrze, jeśli siedzisz właśnie w cieplusiej wiejskiej chatce, przed kominkiem, na skórze z niedźwiedzia... No, albo po prostu koło kaloryfera. Schody zaczynają się, kiedy trzeba wystawić stopę na dwór. Na szczęście istnieją dobrzy ludzie w internecie, którzy wymyślili lifehacki na zimę, by poradzić sobie z tą masakrą na dworze.

LIFEHACKI NA ZIMĘ - SAMOCHÓD

1. Jak ochronić wycieraczki przed zamarznięciem?

Możesz nałożyć na nie... skarpetki. Będzie trochę radości na osiedlu, ale rano nie będziesz miał problemów z oderwaniem ich od szyby.

(źródło)

2. Jak zachować czyste światła w samochodzie?

Użyj pasty do zębów i ciepłej wody.

(źródło)

3. Jak zapobiec zamarzaniu przedniej szyby?

Możesz kupić osłonę na szybę, oczywiście. Ale jeśli akurat nie masz jej pod ręką, staraj się ustawiać samochód na parkingu zawsze szybą na wschód. Słońce (o ile akurat wyjrzało zza chmur) pomoże ci roztopić lód.

4. Jak zapobiec zaparowanym szybom w samochodzie?

Ten typowy dla zimowych miesięcy problem możesz łatwo pokonać myjąc szyby od wewnątrz... Pianką do golenia dla mężczyzn. Podobnie jak w przypadku specjalistycznych preparatów, pianka zapobiega osadzaniu się pary. Nie zapomnij tylko dobrze zetrzeć smug!

(źródło)

5. Jak szybko odmrozić zamek w aucie?

Są dwa sposoby - jednym jest podgrzanie klucza świeczką lub zapalniczką, drugim - użycie płynu do czyszczenia rąk. Ten kosmetyk zawiera w sobie alkohol, dzięki czemu rozpuścisz przeszkadzający w otworzeniu drzwi szron.

(źródło)

LIFEHACKI NA ZIMĘ - UBRANIE

1. Jak samodzielnie zrobić ogrzewacze do rąk?

Mam tę moooc, mam tę mooooc, że nie marzną mi ręce w zimie. Serio, nie noszę nawet rękawiczek. Ale znam sporo zmarzluchów, którym przydałyby się ogrzewacze do rąk. Szczególnie wtedy, kiedy autobus się spóźnia, a ty nie wiesz, po co w ogóle wychodziłeś na to zimno.

Najprostszy sposób znajdziesz tu:

2. Jak zrobić domowe skarpetki ze starego swetra?

Ano tak:

(źródło)

3. Jak zrobić rękawiczki ze starego swetra?

Równie łatwo!

(źródło)

4. Jak szybko wysuszyć mokre buty?

Wystarczy wypchać mokre buty ręcznikami z mikrofibry - szybko wyciągną całą wilgoć z materiału.

(źródło)

5. Jak nie odmrozić sobie uszu słuchając muzyki na dworze?

Jeśli wolisz nauszne słuchawki, możesz zrobić takie oto nauszniko-słuchawki. Instrukcję znajdziesz w linku na dole.

(źródło)

 

LIFEHACKI NA ZIMĘ - DOM

1. Jak wykorzystać wodę z wanny do ogrzania i nawilżenia domu?

Lubisz gorące kąpiele zimą? Kiedy skończysz się już wylegiwać w wannie, nie wypuszczaj ciepłej wody. Pozwól jej wystygnąć. Para nie tylko ogrzeje nieco mieszkanie, ale i nawilży powietrze, które wysusza się pod wpływem grzejących kaloryferów.

2. Jak dodatkowo uszczelnić okno?

Mieszkasz w mieszkaniu ze starymi i nieszczelnymi oknami? Oprócz uszczelek możesz zabezpieczyć je dodatkowo folią bąbelkową. Zwilż tył folii wodą, żeby przykleiła się do szyby.

(źródło)

3. Jak podkręcić moc kaloryfera?

Stary sposób - po prostu włóż za niego ekran zrobiony z folii aluminiowej nałożonej na piankę z warstwą samoprzylepną. Dzięki temu ciepło nie będzie uciekać w ścianę domu.

 

4. Jak suszyć buty bez bałaganu?

Oto stylowy i bardzo efektowny sposób.

(źródło)


Brrrr, aż mi się zimno zrobiło. Tradycyjnie, jeśli masz własne sposoby radzenia sobie z zimą w aucie, w domu czy gdziekolwiek indziej, podziel się z nimi z nami, zmarzluchami!

One Response
  1. Bardzo podstawowa sprawa, ale ostatnio odsunęłam shit stojący przed kaloryferami, więc zaczęły dawać trochę więcej ciepła, które wcześniej szło w np. skrzynkę z książkami.
    No i przytulanie się, jest bardzo dobroczynne, ogrzewa, poprawia pracę serca, takie tam – ja od tego mam męża, ale zwierzaki też mogą być.
    To robienie skarpetek ze swetra trochę taki overkill na ekstremalne sytuacje mi się wydaje, w supermarketach można bardzo tanio przecież dostać gotowe skarpetki. No ale może to ja za bardzo swetry szanuję ;)

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.