Umarł blog, niech żyje blog

Umarł blog, niech żyje blog

Zamykam Jestem Geekiem.

Co najmniej kilka razy w trakcie tych kilkunastu lat funkcjonowania bloga opowiadałam o zmianach. Z roku na rok na Jestem Geekiem pojawiało się coraz mniej popkultury, a coraz więcej gadżetów, nowoczesnych technologii i porad związanych z nauką online czy rozwojem osobistym.

To, co dzieje się teraz z Jestem Geekiem jest więc już w zasadzie przypieczętowaniem kilkuletniego procesu. Zdecydowanym odcięciem się od tego, co było, na rzecz tego, co będzie.

Umarło Jestem Geekiem, niech żyje Life Geek.

Czym będzie Life Geek? Jeśli śledzisz mnie regularnie to wiesz, że od pewnego czasu promuję ideę smart living - życia świadomego, odpowiedzialnego, zoptymalizowanego tak, by nie marnować czasu i osiągać wszystkie zamierzone cele. "Smart" ma jeszcze jeden wydźwięk - to praca z nowoczesnymi technologiami, ułatwiającymi i poprawiającymi jakość wszystkiego, co robimy na codzień.

W społeczności Life Geek wspólnie uczymy się, jak efektywnie wykorzystywać gadżety, aplikacje i nowoczesne teorie zarządzania czasem do ułatwiania i polepszania jakości życia – od gotowania po zakładanie własnego biznesu. Wiedzą, którą zdobywam, będę dzielić się na blogu – nie jestem ekspertem, a pokornym uczniem, który lubi odrabiać pracę domową publicznie, w postaci wpisów na blogu.

Moim celem jest tworzenie wyłącznie praktycznych tekstów, takich których rozwiązania przetestowałam lub obecnie testuję. Bez przegadania, teorii i dobrych rad, których nie da się wprowadzić w życie.

Czego nie będzie? Popkultury. Komiksów, gier, książek, wydarzeń, rankingów. Teksty z tego działu zostają na blogu, ale nie będą pojawiać się nowe. Chyba, że będą miały związek z tematyką Life Geeka. Jeśli jednak tęsknisz za takimi tematami, gorąco zachęcam do słuchania podcastu Mana Mana, gdzie od czasu do czasu dyskutuję z Magdą na takie tematy.

Jestem już na nowej domenie, wkrótce zmieni się też nazwa fan page i logo. Przebudowane zostaną kategorie i delikatnie zmieniony szablon, choć na razie nie przewiduję rewolucji - bo najważniejsze będą nowe, regularne i dopasowane treści.

Zaczniemy już w styczniu, który będzie miesiącem tematycznym - poświęconym planowaniu i postanowieniom noworocznym. Pokażę, jak planuję nadchodzący rok, jakich narzędzi używam i kto mnie inspiruje. Będą też oczywiście gadżety, aplikacje i książki - jak zawsze.

Zapraszam więc do rozgoszczenia się na Life Geek - blogu o życiu smart i nowoczesnych technologiach!

One Response
  1. Gratuluje odważnego kroku. I ciesze się, ze rozpoczynasz z grubej rury nowy rok z tematami takim jak SMART (lifehacking, planowanie itp).

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.