Zapisy do kursu "No skup się wreszcie!" otwarte!

Zapisy do kursu "No skup się wreszcie!" otwarte!

TADAAAAM! Jak obiecywałam w ostatnim wpisie, ruszam z pierwszym, darmowym kursem sygnowanym Life Geek. Kurs nazywa się "No skup się wreszcie!" i będzie 4-tygodniowymi warsztatami dotyczącymi skupienia i walki z cyfrowymi (i nie tylko) rozpraszaczami.


Kurs "No skup się wreszcie!"

Wzmocnij koncentrację, pokonaj rozproszenia i wreszcie zrób robotę!

Zapisy trwają do 14 lipca


Dlaczego taki kurs?

Przez ponad 10 lat pracowałam w środowiskach, które ZAWSZE powodowały problemy ze skupieniem - IT, nowe media, gamedev. Praca w zespole, ciągłe zmiany priorytetów i deadline'ów sprawiały, że bez budowanej latami dyscypliny (a także - znasz mnie przecież - kilku sprytnym sztuczkom i aplikacjom) nie byłabym w stanie ukończyć żadnego zadania.

Na swojej zawodowej drodze byłam po każdej stronie - byłam szefem zespołu, byłam pracownikiem w samoorganizującym się teamie, wreszcie jako brand manager spinałam wiele różnych działów w firmie, by jak najlepiej wyprodukować i sprzedać produkt. Każda z tych ról to były nowe wyzwania, nowe problemy z rozproszeniami i nowe, zmieniające się jak w kalejdoskopie projekty.

Dlatego poznałam i z powodzeniem wdrożyłam wiele różnych metod, technik i technologii, które w sumie dają jeden spójny system radzenia sobie z rozproszeniami. I tym systemem chcę podzielić się z tobą.

Jeśli chcesz:

 • pracować mniej chaotycznie i szybciej
 • mieć więcej czasu wolnego na rozwój hobby i to, co dla ciebie ważne
 • wychodzić z pracy z poczuciem spełnienia
 • osiągnąć wewnętrzny spokój
 • odczuwać satysfakcję z produktywnego dnia
 • nie mieć poczucia winy, że marnujesz czas

To to właśnie jest ten kurs! :)

Co znajdzie się w kursie?

Nauczysz się, jak poprawić koncentrację, blokować rozproszenia i osiągnąć spokój nawet gdy lista zadań ciągnie się bez końca. Dowiesz się, jak skonfigurować social media, telefon czy skrzynkę mailową, by nie przeszkadzały w działaniu, a jednak spełniały swoją rolę. Zrozumiesz, jak radzić sobie z „nagłymi wrzutkami” i nieprzewidywalnością pracy w zespole. Poznasz sposoby przystosowania miejsca pracy, by służyło skupieniu. Na koniec dowiesz się, jak priorytetyzować zadania i układać dzień pracy, by pracować mniej, ale efektywniej i mieć więcej czasu na to, co dla ciebie ważne.

Dla kogo ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla osób z branży IT/nowych technologii/startup, które na co dzień pracują w kreatywnym, szybko zmieniającym się środowisku. Idealnie sprawdzi się też jeśli pracujesz zdalnie lub jesteś częścią firmy lub organizacji, która pracuje w systemie no office.

Duże partie tego kursu są na tyle uniwersalne, że będą przydatne również dla osób, które są rasowymi freelancerami i pracują z domu - choć uczciwie przyznaję, że specyfika pracy freelancera (zupełnie bez etatu) nie jest mi bardzo dobrze znana - ale jeśli chcesz próbować, to śmiało! :)

Dlaczego tak zawężam kurs? To proste: BO NA PRACY W TAKIM ŚRODOWISKU SIĘ ZNAM. Trudno mi powiedzieć, jak pracuje się w innym, więc nie obiecuję, że coś z kursu wyniesiesz.

Kurs szczególnie wesprze cię, jeśli:

 • łatwo się rozpraszasz
 • ciągle przeklikujesz się przez social media, zamiast pracować
 • czujesz, że czas przecieka ci przez palce
 • nie umiesz balansować pomiędzy „wrzutkami” a zaplanowaną pracą
 • ciężko skupić ci się na jednym zadaniu
 • ciągle prokrastynujesz

Dla kogo nie jest ten kurs?

To proste - dla wszystkich, którzy nie są w grupie docelowej. Uwielbiam KAŻDEGO z was, ale jeśli nie pracujesz na codzień przy komputerze, nie pracujesz w jednej z wymienionych branż, to nie mogę ci obiecać, że kurs ci coś da. I że realnie będziesz w stanie pomóc mi w dopracowaniu jego przyszłych edycji.

No właśnie - to jest BETA wersja kursu, którą robię po raz pierwszy. Darmowa jest właśnie dlatego, by móc zebrać jak najwięcej feedbacku i wspólnie z kursantami ustalić, co jeszcze powinno się w nim znaleźć.

Dlatego bardzo zależy mi, by w kursie wzięły udział osoby, które chcą pracować ze mną przez 4 tygodnie, potrafią i chcą dawać konstruktywne uwagi odnośnie tego co zmienić lub poprawić w kursie i - jeśli im się spodoba - będą chciały podzielić się publicznie (w formie pisemnej) wrażeniami z kursu.

I dlatego też, co bardzo ważne: nie wszyscy, którzy zapiszą się do kursu, będą mogli wziąć w nim udział - po zapisaniu się czekaj na informację ode mnie, czy udało ci się zdobyć miejsce!

Szczegóły kursu

Kurs jest w 100% darmowy i odbywał się będzie w dniach 15 lipca - 9 sierpnia. Warunkiem przystąpienia do kursu jest wypełnienie formularza do 14 lipca - ale liczba osób, które będą mogły wziąć udział w kursie jest ograniczona - decyduje chęć pomocy i jakość zgłoszenia aplikacyjnego!

Do zobaczenia na kursie! :)

4 Responses
 1. Ja niestety nie jestem w grupie docelowej ale wydaje mi się, że taki kurs i tak poprawiłby moje codzienne funkcjonowanie. Chyba każdy z nas ma problem z odrywaniem się od obowiązków i ciągłym zerkaniem w komórkę. Strasznie mi to przeszkadza i sprawia, że marnuje mnóstwo czasu nawet przy zwykłych, codziennych czynnościach. Musisz kiedyś zrobić taki kurs dla wszystkich.

 2. Dobry pomysł na kurs. Wg mnie zerkanie na komórkę to nie problem. Ja walczę z ciągłym zawracaniem głowy i telefonami, które wbijaj z pracy. Idealne rozwiązanie jak dla mnie to cichy i samotny pokój :-)

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.