Jawbone UP 3.0 - co nowego? [recenzja]

JawboneUP na Androidzie doczekał się wreszcie aktualizacji aplikacji - od teraz Jawbone UP 3.0 ma jeszcze więcej funkcji, które wspomagają codzienne aktywności. Czy na pewno...?

Postanowiłam sprawdzić, co takiego ma Jawbone 3.0 i czy warto w związku z tym jeszcze myśleć o zakupie Jawbone24 (nowej wersji opaski Jawbone z Bluetooth).

Nowa odsłona jawbonowej aplikacji to kilka ważnych nowości, fajnie rozwijających i porządkujących dotychczasowe rozwiązania, znane z Jawbone UP.

→ Czytaj też: Jawbone UP, czyli make life better 

Redesign aplikacji

Sprawa bardziej kosmetyczna. Aplikacja Jawbone 3.0 zyskała odświeżony wygląd, co oznacza między innymi, że uporządkowano w niej chociażby wszystkie ustawienia w wygodnym, bocznym panelu. Teraz bez wchodzenia do poszczególnych zakładek można łatwo zobaczyć ustawienia drzemki, budzika czy alarmu bezczynności. Przydatne.

1

Dodatkowo, wszystkie aktywności pogrupowano w cieszącym oko timelinie - podejrzewam, że najbardziej przydaje się tym, którzy posiadają opaskę JawboneUP24, uaktualnianą przez Bluetooth. Dla mnie, jako dla właściciela opcji z jackiem, to raczej miły dla oka bajer.

2

Pokonaj samego siebie - Today I will

Funkcjonalność, na którą czekałam najmocniej i która zdecydowanie spełniła moje oczekiwania. Today I will to nic innego jak rzucane przez aplikację wyzwania, bazujące na Twojej aktywności. Pijesz codziennie 5 szklanek wody? A może dziś wypijesz 8? Twoja średnia kroków w zeszłym tygodniu to przynajmniej 9.000? A może utrzymasz ją przez kolejne kilka dni? Każde wyzwanie możesz zaakceptować lub odrzucić, a przy kolejnym zsynchronizowaniu opaski z aplikacją (w przypadku starszego modelu) zobaczysz, czy udało Ci się je zrealizować.

Niby nic, ale motywuje jak cholera. ;)

Jawbone_Up24_5

Zbierz je wszystkie - Milestones

Aplikacja Jawbone 3.0 doczekała się też (szczątkowej) grywalizacji, w postaci kamieni milowych, które są niczymi innym, jak znanymi i lubianymi przez graczy achievementami. Milestony pokażą Ci, kiedy wykonasz półmilionowy krok z opaską Jawbone czy kiedy przez cały tydzień uda Ci się przespać dokładnie tyle godzin, ile sobie założyłeś. Oczywiście milestonami możesz podzielić się w mediach społecznościowych (a jak...), a i sama aplikacja tak dobierze kolejne wyzwania czy wskazówki, by pomóc Ci wypełniać kolejne.

Szkoda tylko, że - wzorem gier - nie ma dostępnej listy wszystkich możliwych do zdobycia milestonów. Maksowałabym.

Kierunek - personalizacja

Na koniec malutka zmiana, ale pokazująca w którym kierunku zmierza Jawbone (bo że pojawi się więcej wersji, jestem bardziej niż pewna). Otóż możemy nauczyć nową aplikację Jawbone 3.0, jakie dzienne powiadomienia chcemy dostawać, a jakie nie. W tym celu przy każdym z nich kliknąć można serduszko (chcę więcej) lub flagę (nie interesuje mnie). Algorytm aplikacji dzięki temu uczy się i zaczyna "radzić" w sposób bardziej spersonalizowany.

To zresztą chyba główna cecha nowego Jawbone 3.0 - większe nastawienie na usera, nie tylko na logowanie jego aktywności. Dzięki temu opaska staje się jeszcze bardziej użyteczna i naprawdę staje się narzędziem umożliwiającym zmianę swojego trybu życia na lepszy. ;)

Jawbone 3.0 - czy warto?

Najkrócej rzecz ujmując: tak, tak, TAK! Nowa aplikacja, choć ciągle jeszcze nie jest idealna, wreszcie dorównuje samej opasce. Zresztą, jeśli masz JawboneUP, nie muszę Cię szczególnie przekonywać - pewnie już dawno zrobiłeś/aś (darmowy!) update.

Dla mnie przewagą nowej opaski była przede wszystkim bardziej rozbudowana aplikacja, bezprzewodowe połączenie z komórką było tylko miłym dodatkiem.

Pytanie brzmi - czy warto w takiej sytuacji kupować JawboneUP24? Dla mnie przewagą nowej opaski była przede wszystkim bardziej rozbudowana aplikacja, bezprzewodowe połączenie z komórką było tylko miłym dodatkiem. Teraz, gdy aplikacja Jawbone 3.0 jest kompatybilna również ze starszymi opaskami, uważam że zdecydowanie nie ma sensu.

Podłączenie przez jacka w ogóle mi nie przeszkadza, a i sam design JawboneUP przekonuje mnie o wiele bardziej, niż ten nowszego modelu.

Dlatego - jeśli dałeś się przekonać, wybierz JawboneUP, szczególnie że wraz z wyjściem JawboneUP24 ten pierwszy znacznie potaniał. ;)

Zdjęcia ukradłam stąd i stąd. Przepraszam.

4 Responses
 1. Szukam opaski która będzie mnie budzić w najlepszej fazie snu.
  Czytałem bardzo dużo opinii że ta opaska bardzo się psuje, że nowa opaska UP24 psuje się mniej. Chciałbym jej używać tylko i wyłącznie do spania, liczniki metrów czy kalorii w ogóle mnie nie interesują.

  Zadam parę pytań:
  1. jak długo wytrzymała twoja opaska UP?
  2. Czy ona rzeczywiście tak się psuje?
  3. Czy wersja 2.0 opaski UP jest mniej awaryjna?
  4. Czy do obsługi opaski UP24 potrzebuje nowego telefonu z androidem przynajmniej 4.3 i koniecznie obsługą bluetooth 4.0? W Apple store opaska UP24 kosztuje 700 złotych. Jeśli miałbym do tego kupić telefon za 1000 złotych, to przestaje mi się taki wydatek podobać.
  5. Którą opaskę bardziej warto kupić? UP 2.0 na allegro lub ze Stanów (z utrudnioną wymianą gwarancyjną ale 300zł) czy UP24 w AppStore (700złotych ale łatwiej ją wymieniać w razie awarii?)?
  6. Czy aplikacja w wersji 3.0 pójdzie na tablecie Samsung p5100? W sklepie Play widzę tylko wersję 1.5
  7. Czy UP24 będzie współpracować z aplikacją w wersji 1.5?

  Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję ;)

  1. Hejka! Zanim odpowiem, to powiem, że jeśli nie potrzebujesz niczego innego, tylko budzenia, to szkoda kasy na opaskę. ;) Kup aplikację Sleep As Android w Google Play, jest taniej a (podobno) równie efektywnie. :)

   I poniżej:
   1. Ciągle działa, już 8 m-cy
   2. Nie zauważyłam
   3. Nie mam pojęcia ;)
   4. Nie mam zielonego pojęcia, mam tylko zwykłego UPa, ale nie wydaje mi się.
   5. UP24 różni się od UPa tylko bluetoothem. Nie ma sensu wydawać więcej. A w Twoim wypadku – nie ma sensu wydawać kasy w ogóle, wydaje mi się. :)
   6. Nie mam pojęcia. ;)
   7. Nie mam pojęcia, bo nie mam tej opaski.

   Myślę, że część tych pytań musiałbyś zadać ludziom z Jawbone (producent opaski), nie mnie. :)

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.