,

Jak pobierać książki na Kindle?

Jak pobierać książki na Kindle?

Dziś w Pomocnych Jakach problem podstawowy, czyli jak pobierać książki na Kindle. Ten temat pojawia się w słowach kluczowych tak regularnie, że pora na obszerny poradnik dotyczący tego najfajniejszego czytnika na rynku. ;)

Pomocne Jaki to seria postów poradnikowych, dotyczących korzystania z różnych internetowych narzędzi, „sposobów na…” i przydatnych tricków. Słowem: wszystkiego, co wpisalibyście w wyszukiwarkę zaczynając od „jak…”.

Jak pobierać książki na Kindle - podstawy

Kindle to czytnik ebooków, który oferuje wiele możliwości pobierania plików, a także wiele możliwości czytania ciekawych książek - w tym tych za darmo! :)

Jest kilka możliwości łatwego pobierania książek na Kindle:

 • przewodowo (kabelkiem)
 • mailowo
 • poprzez aplikację Send to Kindle
 • poprzez aplikację Calibre
 • poprzez integrację z księgarnią online

Pobieranie ebooków na Kindle przewodowo

Metoda dosyć prosta, ale uciążliwa, głównie ze względu na to, że trzeba być przy urządzeniu, z którego taką książkę można pobrać.

Jak pobierać książki na Kindle z pomocą kabelka? Trzeba mieć kabel USB, który następnie podłączamy do komputera. Książki w odpowiednim formacie zgrywamy do katalogu "My Kindle Content".

Jak pobierać książki na Kindle mailem

Jak pobierać książki na kindle mailem

Kindle umożliwia wysyłanie książek mailem na specjalny adres, który posiadają wszystkie czytniki (NIE JEST to twój adres e-mail ani adres, na który jesteś zarejestrowany w portalu Amazon!).

Proponuję następujące kroki:

 1. Sprawdź swój adres email:
  • na czytniku: wejdź w Ustawienia i podejrzyj swój Send-To-Kindle-Email
  • w Amazonie: w dziale Devices, pod miniaturką swojego urządzenia znajdziesz adres (również tam można zmienić adres na bardziej przyjazny)
 2. Zautoryzuj adres do przesyłania plików. Wysyłanie pozycji na czytnik możliwe jest tylko ze zautoryzowanych adresów e-mail. Może to być zarówno twój adres, jak i mail księgarni internetowej, w której kupujesz ebooki. Adresy do wysyłki dodasz online, w zakładce Settings.
 3. Wyślij plik (maksymalnie 50MB) ze zautoryzowanego adresu. Nie ma znaczenia, jaki będzie tytuł maila ani jego treść, najważniejsze by był załącznik. W jednym mailu możesz wysłać do 25 załączników.
 4. Pliki, oprócz samego czytnika, pojawią się też na naszym koncie Amazonu, skąd będzie można je posłać dalej w dowolnym czasie.

Pobieranie plików na Kindle poprzez Send to Kindle

Ta aplikacja to jeden z łatwiejszych sposobów jak pobierać książki na Kindle. Send to Kindle ma wersję na Windowsa i na Maca, (a nawet wersję na Chrome i Firefoxa!) i jest bezpłatnym programem ułatwiającym wysyłanie książek bezprzewodowo.

Aby wysłać książki na Kindle tym sposobem:

 1. Otwórz aplikację.
 2. Przeciągnij plik, który chcesz przegrać na okienko.
 3. Zawsze wybieraj opcję z "Wi-Fi", aby wgrywać pliki za darmo.
 4. Jeśli nie chcesz archiwizować pliku w bibliotece, odznacz opcję "Archive documents in my Kindle Library".
 5. Alternatywnie możesz wysłać książkę na Kindle korzystając z menu kontekstowego:
  • PC: kliknij prawym na dokument i zaznacz "Send to Kindle"
  • Mac: kliknij trzymając CTRL i zaznacz "Send to Kindle"

Jak pobierać książki na Kindle - aplikacja Calibre

Jak pobierać książki na kindle z Calibre

Calibre to nie tylko aplikacja do wysyłania książek na Kindle dostępna na Windows i Mac, ale też służy do porządkowania naszych ebooków. Na szersze omówienie tej aplikacji przyjdzie jeszcze czas w ramach Narzędziownika Life Geek, teraz jedynie wspomnę, że Calibre umożliwia przesyłanie książek na Kindle (i dowolny inny czytnik) na dwa sposoby:

 1. Klikając prawym na wybraną pozycję i wybierając opcję "Prześlij do urządzenia" (działa, gdy Kindle podłączony jest kablem).
 2. Przesyłając książki mailem, wchodząc w Ustawienia > Udostępnianie książek przez e-mail. Co warto wiedzieć:
  • W "Dodaj e-mail" dodajemy adres internetowy naszego Kindle'a oraz formaty, w jakich można wysyłać pliki;
  • Jeśli chcesz, by pliki wysyłały się automatycznie, zaznacz tę opcję;
  • W miejscu "wyślij email od" podaj e-mail, z którego wysyłane będą pliki.

Jak pobierać książki na Kindle z księgarni online?

Jeśli kupiłeś książkę online w dowolnej z polskich księgarni, to nie musisz przechodzić tych wszystkich kroków. Bardzo często (o ile nie zawsze!) księgarnie umożliwiają wysyłkę ebooków na Kindle bezpośrednio z poziomu strony.

Oto, jak to wygląda w poszczególnych księgarniach:

To wszystkie znane mi metody, jak pobierać książki na Kindle. Jeśli znasz inne, albo wkradł się tu jakiś babol - koniecznie daj znać!

4 Responses
 1. Gdy dostałam Kindla próbowałam wszystkich technik i sposobów zdobywania (również nielegalnych), porządkowania i zarządzania ebookami, ale jednak, ostatecznie, po prostu trzymam książki w folderze (z kilkoma jego kopiami zapasowymi, oczywiście) i przesyłam kabelkiem, przy okazji czyszcząc Kindla z tego, czego już na nim nie chcę – bo kasowanie z poziomu czytnika nadal pozostawia plik z metadanymi.

  Taka staroświecka jestem :)

   1. Wysyłanie pocztą jest superdobre gdy nie mam kabla, zgadzam się – na przykład w pracy :)
    Calibre próbowałam, ale mi nie podeszło, z różnych powodów – jedyny, który pamiętam to że był bałagan w fanowsko tłumaczonych, więc niewydanych profesjonalnie książkach. Dziś gdy nie piracę bo samych legalnych mam ostro za dużo, być może byłoby już lepiej, sprawdzę może na nowym komputerze :)
    Ja tu cały czas byłam, tylko rzadko cokolwiek komentuję, tak gdzieś co piętnasty-dwudziesty wpis gdziekolwiek, bo powstrzymuję się gdy nie mam nic do powiedzenia ;)

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.