Icomon i31 Bluetooth 4.0 - waga do zadań specjalnych + zniżka dla czytelników!

Icomon i31 Bluetooth 4.0 - waga do zadań specjalnych + zniżka dla czytelników!

Są takie rzeczy, które zawsze chciałam mieć w smart-domu, ale nigdy nie było mi z nimi po drodze. A dokładniej - z ich cenami, bo europejscy producenci liczą sobie za nie krocie. Tak było między innymi ze szczoteczką soniczną, która potrafi kosztować nawet 800 zł. Szaleństwo! Na szczęście z pomocą przyszedł azjatycki Oclean, a recenzję świetnej sonicznej szczoteczki mogliście już przeczytać na blogu.

Teraz do spełnionych smart-marzeń doszła jeszcze inteligentna waga, a dokładniej Icomon i31 Bluetooth 4.0, zamówiona - a jakże - z Gearbest.

Inteligentna waga

Icomon i31 Bluetooth 4.0 to elektroniczna waga z aplikacją towarzyszącą, której zadaniem oprócz wskazywania (ubywających, oczywiście ;)) kilogramów jest mierzenie rzeczy takich jak mineralizacja kości, procent tłuszczu w ciele czy wiek metaboliczny. W sumie to około 18 różnych parametrów, dających obraz naszej kondycji podobnie jak u lekarza czy trenera osobistego. Oczywiście, nie tak dokładnych, ale wystarczających, by śledzić postępy.

Wygląd klasy premium

Zanim dojdziemy do funkcji i opcji, nieco o wyglądzie. Waga zbudowana jest ze stali nierdzewnej i czarnego, hartowanego szkła. Wygląda świetnie, jest lekka, a co najważniejsze - nie rysuje się i jest odporna na uszkodzenia.

Dwa srebrne łuki, które widzisz na jej powierzchni nie są tylko ozdobą. Icomon i31 Bluetooth 4.0 działa bowiem w 2 trybach. Jeśli staniesz dokładnie na środku, urządzenie poda wyłącznie masę ciała (w kilogramach lub funtach). Jeśli położysz nogi na srebrnych elementach, które jednocześnie są sensorami, uzyskasz całą analizę ciała.

Miłym, choć niespecjalnie potrzebnym dodatkiem jest wyświetlanie temperatury pokoju, w którym znajduje się waga (ale tylko gdy stoisz na wadze). Dla zapominalskich Icomon i31 Bluetooth 4.0 oferuje automatyczne wyłączanie po kilku sekundach nieaktywności.

Smart-śledzenie postępów

Prawdziwym sercem wagi jest jednak jej aplikacja. Aby stale śledzić postępy w zrzucaniu wagi (albo budowaniu masy!), musisz pobrać aplikację AiFit. I tu niespodzianka - AiFit jest również po polsku! Wprawdzie przetłumaczona jest tak sobie i czasem zamiast polskiego tekstu zobaczysz lengłydż, ale to dość, by zorientować się w poszczególnych funkcjach nawet bez znajomości języka angielskiego.

Icomon i31 Bluetooth 4.0 łączy się z aplikacją poprzez Bluetooth już za pierwszym razem. Nie trzeba niczego konfigurować i przestawiać. Po prostu włączasz aplikację, bluethooth i gotowe!

To właśnie w AiFit odczytasz wszystkie 18 pomiarów, wraz z porównaniem ich względem normy (w normie, za nisko, za wysoko). I tu bardzo ważna uwaga - pomiar BMI dostosowany jest do Azjatów, co oznacza, że nawet jeśli twoja waga mieści się w normie, aplikacja prawdopodobnie pokaże nadwagę.

Ta informacja nie pojawia się nigdzie w aplikacji, ale wystarczy porównać BMI z AiFit z dowolnym kalkulatorem online. Ja sama natknęłam się na ten błąd przez przypadek - mój mąż ma zupełnie normalną wagę, mimo to aplikacja ciągle pokazywała nadwagę. Dopiero pogrzebanie w necie potwierdziło moje przypuszczenia - tak jak Francuzki mają mniejszą rozmiarówkę, tak Azjaci mają znacznie bardziej "rygorystyczne" BMI - nie wierz więc bezkrytycznie w to, co pojawia się w aplikacji!

Na koniec dodam tylko, że AiFit działa bez problemów zarówno na Androidzie i na iOSie, a jeśli w domu waży się więcej niż jedna osoba, to bez problemu można przełączać się pomiędzy profilami (a nawet pozwolić się zważyć przyjaciółce na profilu gościa). 

Icomon i31 Bluetooth 4.0 - profesjonalna waga za grosze?

Na koniec najlepsze, czyli cena. Jak pan w telezakupach Mango powiem - teraz możesz mieć Icomon i31 Bluetooth 4.0 nie za 500, nie za 300, a za nieco ponad 100 zł! ;) Nie dlatego, że jest na nią obniżka, ale dlatego że tyle właśnie życzy sobie za nią producent. Dodatkowo Gearbest właśnie sprowadził ją do magazynów w Polsce, co oznacza, że po zamówieniu będzie u Ciebie w kilka dni.

Oczywiście trzeba pamiętać, za co płacimy. To NIE JEST profesjonalna waga z gabinetów dietetycznych i nie powinna zastępować ci takich badań - szczególnie jeśli ćwiczysz pół-zawodowo i chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się z twoim ciałem. Idę też o zakład, że wyniki na bardziej precyzyjnym urządzeniu będą nieco inne.

Co w takim razie dostajesz? Bardzo dobrą domową wagę, z opcją śledzenia postępów i wieloma dodatkowymi parametrami. Do tego bezpłatną aplikację z powiadomieniami o konieczności ważenia się i profilami dla domowników. No i przede wszystkim powód, by codziennie rano z radością sprawdzać postępy w walce z wagą.

Czy warto kupić Icomon i31 Bluetooth 4.0? Za tę cenę, z wysyłką z Polski i oczywiście na moim ulubionym Gearbeście - jak najbardziej!

Kupon dla czytelników Life Geek

Gearbest podzielił się ze mną kuponem na Icomon i31 Bluetooth 4.0, specjalnie dla czytelników Life Geek! 

Przy checkoucie wpisz w odpowiednie miejsce kod GBPROMO41, żeby kupić wagę za 99,90 zł zamiast 113 zł!

One Response
  1. Witam, niestety aplikacja nie paruje wagi( sprawdziłem , na dwóch) , więc to cudo to niecudo. Szkoda bo mam zwykłe dwie wagi:(

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.