7 najważniejszych pytań i odpowiedzi o Hackbooka: Ustalanie i realizacja celów

7 najważniejszych pytań i odpowiedzi o Hackbooka: Ustalanie i realizacja celów

To już ostatni moment, żeby zgarnąć Hackbooka: Ustalanie i realizacja celów w promocyjnej, launchowej cenie, więc przygotowałam dla ciebie zestaw najczęściej zadawanych pytań - jeśli ciągle wahasz się, czy dołączyć do grona ponad 200 szczęśliwych czytelników. :)

Oto pytania, które zadajecie mi w prywatnych wiadomościach i mailach:

Nie mam pomysłu na siebie, czy Hackbook pomoże?

Zdecydowanie TAK! Pierwsza część Hackbooka skupia się właśnie na tym, by taki pomysł na siebie - albo inaczej, życiową intencję i wizję - znaleźć.

Uważam, że nie ma dobrego wyznaczania celów bez zrozumienia, jakie wartości tobą kierują i czego konkretnie oczekujesz od życia. Przy czym, jak zawsze powtarzam, twoja wizja nie musi być epicka czy zgodna z tym, jak działają "ludzie sukcesu". Jeśli w toku wykonywania ćwiczeń wyjdzie ci, że chcesz wieść spokojne, rodzinne życie - to też jest okej! I w tym obszarze również możesz wyznaczyć cele, które tę wizję będą pielęgnować.

Nie potrafię się zmotywować do realizacji celów, czy Hackbook mi w tym pomoże?

Motywacja jest przereklamowana. ;)

A tak zupełnie serio: duża część (choć nie wszystkie!) problemów związanych z brakiem chęci do realizowania celów związana jest z tym, że...to nie są cele, które rzeczywiście chcesz realizować. I tu, znowu, wracamy do wizji i intencji.

Twoją siłą napędową powinny być wartości, które wyznajesz i życie, które chcesz wieść. Jeśli jesteś raczej domatorem, uwielbiasz kino i wyobrażasz sobie siebie za kilka lat w domu z biblioteką na 5 pięter, to raczej trudno będzie ci się zmotywować do biegania ultramaratonów.

Mierz siły na zamiary i dopasuj cele do siebie, nie odwrotnie. Dokładnie tego uczy Hackbook: Ustalanie i realizacja celów.

W jakiej kolejności pracować z Hackbookami?

hackbook ustalanie i realizacja celów kawa i notes

W odwrotnej, niż zostały wydane.

Hackbook: Ustalanie i realizacja celów skupia się na celach w ujęciu strategicznym. Na dużo większym horyzoncie czasowym - od całego życia, poprzez pięcioletnią wizję, aż do roku i kwartału. To pozycja, którą warto czytać najpierw, ponieważ to tu ustalisz wizję tego, jak twoje życie ma wyglądać "w perspektywie" i do niego dopasujesz resztę codziennych zadań.

Tymczasem Hackbook: Planowanie i organizacja skupia się właśnie na codzienności. Uczy, jak stworzyć własny system planowania (obojętnie, czy elektroniczny, czy papierowy), na co zwrócić uwagę i jak zarządzać sobą w czasie w kontekście miesiąca, tygodnia i dnia. To królestwo list zadań i codziennych działań.

Czy w Hackbooku znajdę to samo co w twoich webinarach o celach?

Akcja "Marzenia w cele" już się wprawdzie zakończyła, ale wiele osób pytało mnie, czy to dokładnie te same treści.

Absolutnie NIE!

Webinary z tej serii wprowadzają tylko do systemu ustalania celów, który znajdziesz w Hackbooku. Opierały się o to, by doprecyzować jeden, konkretny cel, ale zupełnie nie uczyły, jak cele mają współgrać ze sobą. Nie ruszyliśmy też w ogóle tematu intencji czy długofalowej wizji.

Na "Marzenia w cele" pokazywałam, ile warstw ma dobry cel. W Hackbooku pokazuję cały proces.

Nie mam biznesu, czy Hackbook: Ustalanie i realizacja celów jest dla mnie?

Oczywiście! Wszystkie Hackbooki są przygotowane tak, by mógł z nich skorzystać każdy. Jeśli pojawią się Hackbooki biznesowe (co nie jest wykluczone!), to na pewno będzie to w nich wyraźnie zaznaczone.

Mam już cel, czy Hackbook: Ustalanie i realizacja celów jest dla mnie?

Jeśli masz cel, a nie cele, to zdecydowanie jest. Cele nie dzieją się w próżni - zawsze masz co najmniej kilka dążeń, tylko nie zawsze nazywasz je celami. Hackbook jest właśnie od tego, żeby nauczyć cię pracy z budowaniem konkretnej wizji życia, na podstawie dobrych, mierzalnych celów. No i oczywiście w zgodzie z życiową intencją.

Czytałam już książki o celach, czym różni się od nich Hackbook: Ustalanie i realizacja celów?

W tworzeniu Hackbooka o celach przyświecały mi dwa cele (;)):

Po pierwsze, stworzyć nie książkę, a narzędzie. Takie, które krok po kroku przeprowadzi cię przez cały proces ustalania celów. Bo, jak zawsze powtarzam, w Life Geeku się działa, a nie czyta o działaniu!

Po drugie, uzupełnić twoją wiedzę o element związany z intencją i wizją. Widziałam na rynku mnóstwo pozycji, które mówią jak cele planować czy realizować, ale żaden z nich nie mówi nic o tym, dlaczego je ustalasz. Jakie wartości i motywacje cię do tego popychają?

Bardzo łatwo jest ustalić jakiś, modny cel. Dużo trudniej - zrozumieć, co tobą kieruje i na tej podstawie wyznaczyć własne dążenia.


Masz pytania dotyczące Hackbooka: Ustalanie i realizacja celów? Daj koniecznie znać poniżej! :)

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.