Geeksounds #5: 8-bit Madness

Geeksounds #5: 8-bit Madness

8-bitów. Kwintesencja współczesnego postrzegania retro gier wideo. Ulubiony temat wszystkich twórców indie. A przy okazji kupa dobrej muzyki. Nie, nie mówię tu o prawdziwej retro muzie, bo nie jestem szczególną fanką. Mówię o tej inspirowanej. Elektronice, a nawet czasem rocku łączonym z dźwiękami ze starych gier.

I właśnie do zaproponowania takiej muzy zachęcam Was dzisiaj w piątej odsłonie Geeksounds, czyli najlepszej geekowej playliście po tej stronie Księżyca. ;)

Dla przypomnienia: GeekSounds to regularny cykl muzyczny, w którym tworzymy playlistę wokół jednego tematu przewodniego. Do tej pory mogliśmy zmierzyć się m.in. z:

Playlistą postapo | Playlistą astronauty | Piosenkami z gier

Ja nadaję temat, następnie w ciągu tygodnia wspólnie wybieramy pasujące do niego kawałki. Dokładnie tydzień później publikuję playlistę na Spotify, skompilowaną z naszych wszystkich pomysłów.

8-BIT MADNESS - ZASADY

Playlista 8-bit Madness składać się ma z dowolnych kawałków muzycznych (piosenki, utwory instrumentalne) inspirowane muzyką z retro gier. Mogą to być utwory dowolnego gatunku, z gier, filmów - czego dusza zapragnie.

Wszystkie Wasze propozycje zbiorę i tradycyjnie wrzucę na Spotify, dlatego bardzo ważne jest żeby utwór był na Spotify dostępny!

8-bit Madness - moje propozycje

» LukHash - PIXELOVE

Dla mnie osobiście absolutny król łączenia współczesnego brzmienia z chiptunem, a do tego z Polski! LukHash wydał do tej pory 4 płyty, każda lepsza od poprzedniej. Polecam, nawet jeśli nie słuchasz takiej muzy na co dzień.

» Eisenfunk - Pong

Coś z nurtu dark electro, który bardzo lubię. Kawałek inspirowany... grą Pong. Może nie do końca to taki chiptune, jaki sobie wyobrażaliście, ale kawałek naprawdę wpada w ucho.

» she - Atomic

Dziś mocna polska reprezentacja, bo Lain Trzaska, jedyny stały członek projektu she, jest z pochodzenia Polakiem. Podobnie jak LukHash, she gra elektronikę inspirowaną muzyką z gier retro. Atomic to kawałek o mocnym zabarwieniu popowym, ale zapewniam, że to nie reguła.

 


GeekSounds #5: 8-bit Madness

A oto nasze wspólne dzieło - playlista 8-bit Madness! Tradycyjnie, nie jest skończona, czekam na Wasze propozycje do końca świata i o jeden dzień dłużej! ;)

 

//Foto główne - album zespołu she