Geeksounds #4: Playlista Końca Świata

Jesień. Zmiana czasu. Coraz krótsze dni. Szaro, buro, okropnie. Jednym słowem: koniec świata. Właśnie tak czuję się zawsze od listopada do marca. Stąd właśnie pomysł, by Apokalipsę uczynić kolejnym motywem przewodnim cyklu GeekSounds.

Dla przypomnienia: GeekSounds to regularny cykl muzyczny, w którym tworzymy playlistę wokół jednego tematu przewodniego. Do tej pory mogliśmy zmierzyć się m.in. z:

Zombie | Piosenkami z gier | Playlistą astronauty

Ja nadaję temat, następnie w ciągu tygodnia wspólnie wybieramy pasujące do niego kawałki. Dokładnie tydzień później publikuję playlistę na Spotify, skompilowaną z naszych wszystkich pomysłów.

PLAYLISTA KOŃCA ŚWIATA - ZASADY

Playlista Końca Świata składać się ma z dowolnych kawałków muzycznych (piosenki, utwory instrumentalne) nawiązujących do tematyki końca świata i postapokalipsy. Mogą to być utwory dowolnego gatunku, z gier, filmów - czego dusza zapragnie.

Wszystkie Wasze propozycje zbiorę i tradycyjnie wrzucę na Spotify.

 

Dziś, jak sama nazwa wskazuje, zajmiemy się tematem Apokalipsy. A dokładniej tym, co dziać się będzie w jej trakcie i po niej.  Jednym słowem: kompilujemy apokaliptyczną i post-apokaliptyczną playlistę - taką, której chciałoby się słuchać w zniszczonej nuklearnym wybuchem mieście albo przemierzając opustoszałe i wyludnione tereny rodem z Mad Maxa.

Tradycyjnie, na zachętę, mam dla trzy propozycje od siebie.

Gotowi? :)

» When The World Ends - Dave Matthews Band

Matrix tylko pozornie był filmem s-f. Jeśli tylko uda ci się wydostać ze świata maszyn, dotrzesz do Zionu - 100% postapo. When the World Ends idealnie pasuje do klimatu końca świata tekstem, ale i niepokojącą, elektroniczną nutą. Absolutnie wierzę, że po końcu świata wszyscy będziemy słuchać takiej właśnie muzyki. Plus: duże kudosy dla Dave Matthews Band, których szczerze uwielbiam.

 

» I Don't Want to Set the World on Fire - The Ink Spots

Od czasów Fallouta postapokaliptyczna muzyka kojarzy się prawie wyłącznie z klasykami lat 40stych i 50tych ubiegłego wieku. Jeśli mój wybór wydaje ci się dziwny, to znaczy, że ciągle jeszcze nie spróbowałeś tej kultowej gry. W każdym innym przypadku, nie możesz nie przyznać, że to idealny wybór.

 

» The Day the World Went Away - Nine Inch Nails

Znów nieco prywaty, bo Nine Inch Nails, szczególnie wczesne, to jeden z moich ulubionych zespołów. The Day the World Went Away to singiel z chyba najlepszej płyty NINów, The Fragile. Przy okazji bardzo niepokojący, mocno gitarowy - słowem, dokładnie taki, jaki chciałabym przesłuchać dosłownie kilka godzin po końcu świata.

A teraz czekam na Wasze propozycje! Zostawcie je na dole, w komentarzach.


GeekSounds #4: Playlista końca świata

A oto nasze wspólne dzieło - playlista końca świata! Tradycyjnie, nie jest skończona, czekam na Wasze propozycje do końca świata i o jeden dzień dłużej! ;)

Foto główne: Flickr.com / Ty'Onah Gallman


IV EDYCJA KURSU SKUP SIĘ WRESZCIE JUŻ WKRÓTCE!

Zapisy ruszają 31 sierpnia

Jeśli chcesz pracować nad koncentracją, to już 31 sierpnia rusza IV edycja kursu Skup SIę Wreszcie, dzięki któremu nauczysz się, jak skupiać się na tym, co naprawdę ważne i wreszcie zrobić swoją robotę! Zapisz się na listę oczekujących, by otrzymać info o zapisach i zniżkę na start!