Geeksounds #3: Playlista astronauty

Geeksounds #3: Playlista astronauty

Upłynęło dużo wody w rzece, odkąd pojawiły się ostatnie Geeksounds, czyli wspólnie tworzone playlisty o konkretnym, geekowym temacie. Ale dokładnie dziś, w niedzielę, wracamy! W końcu trzeba muzycznie uczcić jedną z najważniejszych konferencji ostatnich lat.

Zobacz pozostałe playlisty:

Mam nadzieję, że każdy z Was słyszał już o odważnym planie lotu na Marsa już za kilkanaście lat autorstwa SpaceX i Elona Muska. Jeśli nie, zapraszam do wideo Pawła Opydo, który zgrabnie przełożył ten plan z naukowego na nasze.

Co ma do tego nauka? Ano, jak nauczyła nas książka (i film) Marsjanin, zapas dobrej muzyki to jedno z dóbr pierwszej potrzeby na obcej planecie. Dlatego, żeby ułatwić sprawę, stworzymy wspólnie Playlistę Astronauty.

PLAYLISTA ASTRONAUTY - ZASADY

Playlista Astronauty składać się ma z dowolnych kawałków muzycznych (piosenki, utwory instrumentalne) nawiązujących do kosmosu i podróży międzygwiezdnych. Mogą to być utwory dowolnego gatunku, z gier, filmów - czego dusza zapragnie. Ważne: mają nawiązywać klimatem lub tekstem do kosmosu.

Wszystkie Wasze propozycje zbiorę i tradycyjnie wrzucę na Spotify.

A poniżej moich kilka propozycji - ku inspiracji :)

Babylon Zoo - Spaceman

Wszystko zaczęło się od tej wyjątkowej reklamy jeansów Levi's, przeleciało niczym supernowa przez nasze telewizory i stacje radiowe i spaliło się równie szybko, by nie powrócić nigdy więcej. O sukcesie Babylon Zoo już nie usłyszeliśmy, za to Spaceman to wciąż niezły popowy kawałek. No i idealnie nadawałby się jako ścieżka dźwiękowa do lotu w kosmos.

 

Mass Effect 3 OST - Leaving Earth

Nie, nie mogło zabraknąć Mass Effecta. ;) I o ile dla mnie cały soundtrack z gry sprawdziłby się na w kosmicznej podróży, postanowiłam dodać tu tylko bardzo nostalgiczne Leaving Earth. W końcu będzie to opuszczenie naszego domu raz na zawsze.

 

Europe - The Final Countdown

Najbardziej epicki one hit wonder wszechczasów pasuje jak ulał do naszej playlisty, bo... jest o starcie w kosmos właśnie! Co ciekawe, The Final Countdown było inspirowane innym space-hitem, Space Oddity od Davida Bowie. To nie mogło się nie udać! :) No i te gitarowe riffy, podczas gdy za oknem ucieka Ziemia... To by było coś!


Geeksounds #3: Astronaut's Playlist

A oto nasza wspólna playlista - złożona z Waszych propozycji i dorzuconych przeze mnie kawałków. Możecie jej słuchać i subskrybować poniżej. Ciągle czekam też na nowe typy! :)