Do święta zakochanych już tuż, tuż. Jeśli nie masz pomysłu, co dać ukochanemu, a jednak chciałbyś/chciałabyś sprezentować mu/jej coś wyjątkowego, to koniecznie zajrzyj do mojej listy! Każdy z tych prezentów walentynkowych DIY jest do przygotowania w krótkim czasie, a każdy z nich, po kliknięciu w link, zawiera szczegółową instrukcję wykonania. Banalnie prostą, dodam! ;)

Tak, minimalny skill manualny jest potrzebny, żeby skorzystać z tych propozycji. Nie, nie są drogie. Nie, nie są trudne. Nie, niestety nie wiem, jak zrobić przenośny TARDIS.

→ Czytaj też: 21+ geek kartek walentynkowych 

No to do dzieła!

1. Geekowe „plecionki”

woven-space-invaders-8

(źródło)

Mogą służyć jako osobne prezenty albo opakowania prezentów. Słodkie, kolorowe, efektowne, a do tego banalnie proste. W sam raz, gdy wszystkie kwiaciarnie są pozamykane. Można próbować z serduchem, chociaż – patrz nieco niżej.

 

2. Pixelowa kartka walentynkowa 3D

pixel-heart-7

(źródło)

Pixelart jest w modzie. Dodatkowo, jeśli twój partner/partnerka przypadkiem tworzy gry indie, to tym prezentem zapunktujesz przynajmniej na tyle, żeby dostać się do napisów końcowych w grze. Na obsadzenie w roli głównego bossa nie licz – i tak będzie nim jego/jej teściowa.

 

3. Pixelartowy naszyjnik

DIY-paper-necklace

(źródło)

Czy wspominałam już, że pixelart jest w modzie? Tu w wersji dla tych, którzy lubią nosić coś na szyi. Albo drugie pół lubi, jak noszą.

 

4. Pudełko z niespodzianką

my-ring-box-has-been-getting-quite-a-lot-of-5-600x336

(źródło)

Wersja dla tych, którzy w Walentynki nie biorą jeńców. Choć jakby się tak zastanowić, to oświadczyny mogą dość taką sytuację przypominać… Anyway, prosty, acz efektowny sposób na zakomunikowanie komuś chęci spędzenia z nim reszty życia. Jeszcze zdążysz kupić pierścionek! ;)

5. Walentynkowy obrazek klawiaturowy

for valentines

(źródło)

Banalnie prosty sposób, by wyrazić miłość do osoby, która mgliście sobie przypomina, że istnieje życie poza firewallem. Tu w wersji śmiesznej tylko dla tych, którzy wiedzą, że key po angielsku to zarówno klucz, jak i klawisz. Ty możesz wymyślić coś mądrzejszego.

 

6. Serce z LEGO

lego-heart

(źródło)
Po prostu serce z LEGO.

 

7. Komputerowa walentynka

gekky-valentine

(źródło)

I nie, bynajmniej nie chodzi tu o Panią-Z-Komputera (wink wink), ale o własnoręcznie zrobioną, najbardziej nerdową walentynkę, jaką zdarzyło mi się widzieć w życiu. Twoje drugie pół oszaleje ze szczęścia, twój komputer wręcz przeciwnie.

8. Kwiatek z Super Mario

super-mario-flower

(źródło)

W wersji dla tradycjonalistów, którzy uważają, że Walentynki nie mogą obejść się bez kwiatów. Odpowiednie dla obu płci, w końcu Pan Hydraulik też je zbierał.

9. Walentynkowe kartki zombie

hanasaurusrex_zombie_valentines2

(źródło)

Proste kartki do wydrukowania i wręczenia swojej Walentynce. Dla tych, dla których mózg liczy się bardziej niż ciało (he, he…).

10. Miłosne grafiki z geek-cytatami

Geek-Valentine-Adventure

(źródło)
Dla tych, dla których słowa są ważniejsze niż… no, tysiące słów. Wykonanie takie sobie, ale geek cytatów o miłości sporo, więc warto się zainspirować.

11. Wybuchowe kartki walentynkowe z Minecrafta

minecraft-printables

(źródło)

Bardzo fajny pomysł, wykorzystujący Minecrafta, gumy (do żucia!) albo na przykład małe czekoladki i fanów Minecrafta, którzy wręcz oszaleją na punkcie dwóch powyższych.

12. LEDowy robot miłości

led-robot

(źródło)

No nie, naprawdę nie wierzę, że dałam taki tytuł.

13. Krzyżykowa grafika z TARDIS

tardis-cross-stitch

(źródło)

No dobrze, kłamałam, wiem jak zrobić TARDIS. ;) O tak o.

Koniecznie daj znać w komentarzu, czy któryś z pomysłów Ci się przyda!