Najlepsze polskie sklepy z gadżetami dla geeka

Najlepsze polskie sklepy z gadżetami dla geeka

Były już najlepsze geek sklepy z koszulkami z Polski i z zagranicy, były gadżety z Deadpoolem, czas wreszcie zmierzyć się ze sklepami, oferującymi geekowe dobra wszelakie. W końcu w Polsce powstaje ich coraz więcej. Tak więc, specjalnie dla Was, najlepsze polskie sklepy z gadżetami dla geeka w (tradycyjnie) subiektywnym zestawieniu.

I jeszcze kilka słów wyjaśnienia: w zestawieniu brałam pod uwagę geek sklepy, w których znajdziesz przynajmniej 4 różne kategorie produktów. Dzięki temu wykluczam koszulkarnie i pochodne. O nich jest w końcu osobne zestawienie.

Geekup.pl

geekup_geek_sklep

Asortyment: koszulki, kubki, figurki, rzeczy do domu i biura, gadżety dla gracza

Najważniejsze licencje: Star Wars, Gra o Tron, Adventure Time, Fallout, Minecraft, Call of Duty, Marvel, DC Comics

Jedno z zeszłorocznych odkryć i bardzo pozytywne zaskoczenie jednocześnie. GeekUP jest sklepem dla geeka z krwi i kości. Ma w asortymencie tony licencjonowanych (!) produktów z ulubionych filmów, seriali, książek i gier. Co fajne, nie ogranicza się wyłącznie do figurek czy koszulek, ale sięga w głąb geekowych serduszek, oferując niemal wszystko - od replik filmowych po pałeczki Star Wars.

Nowości pojawiają się regularnie, a oszczędnym polecam skorzystanie z programu lojalnościowego, który pozwoli oszczędzić kilka złotych.

 

DystryktZero.pl

dystryktzero_geek_sklep

Asortyment: figurki, modele do składania, koszulki i odzież, gry planszowe

Najważniejsze licencje: Alien vs Predator, Asassin's Creed, Marvel, DC Comics, Powrót do przyszłości, The Walking Dead, Star Wars

DystryktZero.pl to sklep z długą tradycją w polskich internetach, więc oprócz sporego asortymentu do jego zalet zaliczyć można też wiarygodność. Początkowo zajmował się głównie figurkami kolekcjonerskimi, ale od pewnego czasu systematycznie zwiększa asortyment, by umożliwić polskim geekom wydawanie pieniędzy na oryginalne, licencjonowane produkty z naszych ukochanych franczyz. DystryktZero stoi mocno koszulkami, ale znajdują się tam również inne przyjemności: jak odzież, pluszaki, figurki czy modele do składania. Co ciekawe, sklep prowadzi też gry planszowe. Kategoria jest mikroskopijna, ale jednak.

Fajną opcją jest preorder gadżetów, których jeszcze nie ma w sklepie. No i promocje, oczywiście.

 

ThrillMill.pl

thrill_mill_geek_sklep

Asortyment: gadżety popkulturowe, plakaty, gry planszowe, gadżety dla miłośników jedzenia i piwoszy

Najważniejsze licencje: Star Wars, Batman, Breaking Bad, Ghostbusters, Nintendo

ThrillMill.pl różni się nieco od typowych sklepów dla nerdów, głównie szerokim rozumieniem pojęcia geek - jako pasjonata hobby wszelakich. Na szczęście zgadza się z nami, że popkulturowe gadżety są najfajniejsze na świecie, dlatego znajdziesz tam produkty związane z najpopularniejszymi franczyzami: Star Wars, Nintendo czy Ghostbusters. Jest też trochę odjechanych perełek, jak na przykład... wypchana głowa obcego na ścianę, zestaw do wina z bzu albo do przygotowania molekularnych drinków.

I jeszcze, pół-zawodowo chciałabym dodać, że sam sklep internetowy jest naprawdę śliczniutki.

 

Frogles.pl

Zrzut ekranu 2016-06-12 o 08.03.54

 

Asortyment: odzież, gadżety, akcesoria kuchenne, figurki

Najważniejsze licencje: Ulica Sezamkowa, Muppety, Doctor Who, DC Comics, Marvel, Family Guy, Playstation, Teenage Muntant Ninja Turtles

Oto jeszcze jeden geek sklep, traktujący tę kategorię nieco szerzej. Kiedyś pod nazwą Mugli, dziś Frogles. Jak sami piszą, są "największym geek sklepem w polsce". Sklep posiada też kilka licencji, których nie znajdziecie w pozostałych miejscach (głównie serialowych, ale też np. oryginalne gadżety PlayStation), choćby z tego powodu warto się nim zainteresować.

 


Znasz jakieś inne fajne sklepy z gadżetami dla geeka? Podziel się nim niżej, uzupełnię listę. :)


 

// Za pomysł na tekst dziękuję Al Zeerowi, który też prowadzi fajny sklep. Howgh!