Geek koszulki: TOP 5 polskich e-sklepów [edycja 2015]

Geek koszulki: TOP 5 polskich e-sklepów [edycja 2015]

Od mojego ostatniego wpisu dotyczącego geek koszulek minął już ponad rok. Tymczasem rynek się zmienia i zmieniają się też moje preferencje odnośnie geek-ciuchów (choć nie wszystkie ;)). Pomyślałam, że warto byłoby odświeżyć subiektywną listę najfajniejszych koszulkowych miejscówek. I oto jest!

Nie przedłużając więc:

TOP 5 najlepszych polskich e-sklepów, w których kupisz geek koszulki

1. Othertees

othertees-geek-koszulki

Być może będziesz zaskoczony, ale tak - jeden z najpopularniejszych sklepów internetowych sprzedających geek koszulki w modelu "one design a day" jest... z Polski!

Othertees to zdecydowanie zawsze mój pierwszy wybór, jeśli chodzi o t-shirty fandomowe. Głównie dlatego, że śledzę ich newsletter, dzięki czemu codziennie otrzymuję informację o kolejnych, nowych wzorach. To zazwyczaj bardzo impulsywne zakupy (musisz się zdecydować szybko albo wzór przepada), ale nigdy jeszcze nie żałowałam tej decyzji.

Atutem Othertees są przede wszystkim wzory. Firma stawia na ciekawych artystów i niekoniecznie najbardziej popularne fandomy. Jasne - dr Who czy Star Wars jest tam najwięcej, ale ostatnio pojawiły się projekty chociażby z Mrocznej Wieży Stephena Kinga.

Jakość wykonania również nie ustępuje wzorom, a do całości należy dodać świetną cenę - 35 zł! Polecam.

2. Teetbee

teetbee-geek-koszulki

Teetbee to kolejny z concept store'ów, choć jego głównym pomysłem nie są wzory jednodniowe, a oddanie "władzy w ręce ludu". ;)

W Teetbee swoją geek koszulkę możesz zaprojektować sam - i to na dwa sposoby. Albo tworząc wzór (jeśli potrafisz), albo opisując pomysł i wrzucając do wspólnej puli (grafik może go następnie przejąć i stworzyć projekt).

To sprawia, że w Teetbee znajdziesz nie tylko geek koszulki, ale i t-shirty inspirowane popkulturą, typograficzne albo po prostu ciekawe graficznie. W każdym przypadku - dobrze zaprojektowane i w niezłej cenie. :)

 

3. Moviegeek

moviegeek-geek-koszulki

Jeśli ktoś spytałby mnie, jakie t-shirty popkulturowe najbardziej lubię, bez wahania wskazałabym styl, który preferuje Moviegeek.

Chodzi o pozornie zwyczajne wzory - ot, logo firmy albo drużyny futbolowej albo randomowy napis. Wtajemniczeni za to wiedzą, że niepozorne "W", to korporacja z Aliena, a Goliat National Bank to miejsce pracy Barneya z How I Met Your Mother.

W Moviegeeku takich perełek jest mnóstwo. W większości to bardzo ascetyczne produkcje, za to dla prawdziwych fanów - po prostu kultowe. Uwaga, jak sama nazwa wskazuje, sklep oferuje wyłącznie koszulki filmowe (lub serialowe). Polecam całym serduchem!

 

4. Spreadshirt

geekkoszulki

Spreadshirt, podobnie jak Teetbee, daje możliwość tworzenia wzorów klientom. Nie kierunkuje się wyłącznie na geek koszulki, dzięki czemu można znaleźć tam bardzo różne wzory luźno powiązane z popkulturą - co też bardzo mi pasuje.

Spreadshirt jest firmą międzynarodową, więc ceny potrafią czasem być mocno zaporowe, ale niektórym wzorom po prostu nie można się oprzeć!

 

5. Kurdemol

kurdemol-geek-koszulki

Last but not least, coś dla moli książkowych (takich, jak ja ;)). Kurdemol to minimalistyczne, oryginalne koszulki z... tytułami książek.

Nie są to jednak zwykłe napisy, a bardzo fajnie zaprojektowane grafiki. Moim zdaniem to jeden z ciekawszych sklepów na naszej geek-scenie i obowiązkowe miejsce w sieci dla każdego książkofila.

Fot. główne: flickr.com / mobilestreetlife

8 Responses

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.