8 (i 1/2) najlepszych geekowych kont na Instagramie

8 (i 1/2) najlepszych geekowych kont na Instagramie

Wbrew obiegowej opinii, Instagram to nie tylko zdjęcia jedzenia i selfie z dziubkami. Całkiem nieźle radzą sobie na nim również różnej maści geeki, nerd-gwiazdy, a nawet poważne naukowe instytuty.

Oto 8 (a w zasadzie 9...) moich ulubionych instagramowych profili. Te geek konta na Instagramie cechuje temat bliski mojemu sercu, ale też interesujące treści. Czyli wspomnianych selfie i zdjęć jedzenia nie ma. A przynajmniej nie za dużo.

NASA

nasa

 

NASA ma dwa bardzo dobre konta na Instagramie, stąd ta połówka w tytule posta.

Na profilu nazwanym po prostu NASA, Agencja prezentuje niezwykłe zdjęcia (i filmy!) z przestrzeni kosmicznej, bardzo często z obszernym komentarzem. Na profilu NASA Goddard zobaczysz niezwykłe kadry z Centrum Lotów Kosmicznych im. Roberta H. Goddarda w Greenbelt (Maryland). Jeśli szukasz więcej zdjęć Ziemi, albo chcesz zobaczyć jak "od kuchni" wygląda taka placówka, koniecznie zacznij obserwować to drugie konto.

MARS CURIOSITY

mars_curiosity

Pozostając w kosmicznym klimacie, na Instagramie znajdziesz też konto marsjańskiego łazika Curiosity. Niestety, jak podaje opis, nie jest ono oficjalne. Za to serwuje zdjęcia z łazika w ulubionym, kwadratowym formacie, selekcjonując najciekawsze i opatrując je obszernym komentarzem.

AMERYKAŃSKIE MUZEUM HISTORII NATURALNEJ

amhh

Jeśli przez zupełny przypadek nie pojawiłeś się jeszcze w tym najbardziej znanym muzeum na świecie, nic straconego! Możesz to sobie zrekompensować oglądając konto AMNH na Instagramie. Podobnie jak w przypadku dwóch (i pół) poprzednich profili, Muzeum poprzez kwadratowe zdjęcia i ryciny bawi, zachwyca i uczy.

STAR WARS

starwars

Najpopularniejsza franczyza na świecie też dorobiła się własnego konta, co zresztą u zarania dziejów spotkało się z mocną dezaprobatą niektórych fanów. Niezależnie od tego, czy Gwiezdne Wojny powinny mieć profil na Instagramie, czy nie, faktem jest, że to jedno z najlepiej prowadzonych geek kont w serwisie. Od sławetnego selfie Dartha Vadera po niepublikowane sceny z planu najstarszych części - znajdziesz tam dosłownie wszystko co dotyczy Star Wars!

OUR NERD HOME

ournerdhome

Poduszki z Cards Against Humanity? A może lampa wyglądająca jak k12? Kat i Cam są parą zakręconą na punkcie geek gadżetów. Our Nerd Home na Instagramie to przedłużenie bloga o tym samym tytule z dużą ilością naraz psów projektów handmade.

INSTA80s

insta80s

A może marzy ci się powrót do przeszłości? Gwarantuje go niezawodne konto Insta80s. Są i zdjęcia, i filmy, i Luke Skywaker, i naszywki z He-Manem. Nostalgicznie, ale jak pięknie!

DARRYLL JONES

darrylljones

Ma na imię Eric i po brawurowej ucieczce osiadł na Ziemi, by wieść zupełnie normalne, spokojne życie. Jego ziemskie przygody portretuje na swoim Instagramie Darryll Jones. Eric zwiedził już między innymi Szkocję, był na stadionie, składał motocykl, jeździł na różowej hulajnodze z pieskiem - wszystko pod czujnym okiem przewodnika z naszej planety. Ostatnio Eric odkrył nowy talent i zaczął też rysować portrety inspirowane Gwiezdnymi Wojnami za pomocą... kawy.

BLADE RUNNER REALITY

bladerunnerreality

Blade Runner żyje! Czyli prawdziwe miejsca na świecie wyglądające jak kadry z filmu Blade Runner albo może kadry z filmu wyglądają jak rzeczywistość? Trudno powiedzieć, ale wrażenie - magiczne.

 

Inne ciekawe geekowe konta na Instagramie:

8 kont edukacyjnych na Instagramie
25 kont dla miłośników nauki
17 twórców komiksów do śledzenia na Instagramie