Chociaż pogoda płata nam figle, nieubłaganie zbliżają się bardzo gorące dni. Jeśli nie jesteś ciepłolubem (jak ja), to na pewno z ulgą przyjmiesz wiadomość, że producenci gadżetów w połączeniu z nowoczesnymi technologiami postanowili ułatwić nam życie w upale. Zapraszam na wybór najciekawszych gadżetów na upał.

CHŁODZENIE NAPOJÓW

Lodowaty kufel do piwa [Toys4boys]29,00 PLN

Albo dowolnego innego napoju. Jest wykonany z tworzywa, a pomiędzy podwójnymi ściankami pływa sobie nietoksyczny, przezroczysty płyn, który szybko zamarza i długo trzyma temperaturę. Wystarczy taki kufel włożyć do zamrażarki, poczekać aż płyn zamarznie i po wyjęciu cieszyć się zimnym napojem na długo. Sama mam taki w domu i chętnie używam.

 

Lodówka na USB [MegaGadżet]139,99 PLN

Wygląda bardziej jak żart, niż przydatny gadżet, ale zapewniam że ratuje życie podczas długich nasiadówek przy komputerze. Chłodzi małe i duże puszki z napojami, a do zasilania potrzebuje wyłącznie portu USB. Przyda się też zimą, bo posiada funkcję grzania.

 

Chłodząca karafka na napoje149,00 PLN

Jeszcze jeden gadżet chłodzący, tym razem w formie szklanej karafki z wkładem, który utrzymuje temperaturę napoju aż do 4 godzin. Idealny na spotkanie ze znajomymi, na przykład na rozgrzanym tarasie.

 

Kamienne kostki do drinków [Garneczki]44,00 PLN

Wykonane z granitu kostki, które nie chłodzą napój, nie rozcieńczając go. Podobną rolę pełnią na przykład zmrożone winogrona, ale jeśli pijesz np. whiskey, to kamień sprawdzi się o wiele lepiej. Te wybrane przeze mnie mają eleganckie pudełko i etui, więc mogą być świetnym prezentem na nadchodzący Dzień Ojca.

 

Pojemnik na lód [Saturn] 24,99 PLN

Nie byłabym sobą, gdybym do zestawienia nie dorzuciła czegoś popkulturowego. :) Skoro chłodne napoje, to lód, a skoro lód, to dlaczego nie… gwiezdnowojenny? Silikonowa foremka w kształcie BB-8 produkuje jednego, całkiem sporych kształtów droida, którego na pewno szukacie!

CHŁODZENIE MIESZKANIA

Klimatyzator przenośny one Concept CTR-1 v2 4 w 1 [Electronic-Star] – 436,99 PLN

Klimatyzacja nie musi być ani droga, ani montowana na stałe. Przenośne klimatyzatory są o wiele tańsze, można używać je w zależności od pomieszczenia i nie wymagają pomocy fachowców. Ten wybrany przeze mnie ma jeszcze dodatkowo łagodny dla portfela pobór mocy i dodatkowo funkcję nawilżania, oczyszczania i jonizowania powietrza.

 

Wentylator bezłopatkowy Dyson1499,00 PLN

Prawdziwy mercedes pośród wentylatorów. Dyson nie ma łopatek, przez co jest bezpieczny dla dzieci i zwierzaków. Cała magia polega na zasysaniu powietrza z pomieszczenia i produkowania jednolitego zimnego (lub ciepłego!) powietrza. Dyson jest podobno niezwykle wydajny, ale jak widzicie – za jakość trzeba zapłacić.

 

Nawilżacz ultradźwiękowy Gotie281,00 PLN

A jeśli nie masz gdzie postawić przenośnego klimatyzatora (zazwyczaj są dość spore), to rozwiązaniem może być zwykły nawilżacz. Zimna mgiełka, którą produkuje, delikatnie schłodzi pomieszczenie, a w sytuacji awarynej możesz nawet się pod nią położyć, uzyskując natychmiastową ulgę w upalne dni (przetestowane, działa!). Ja szczególnie lubię ten właśnie nawilżacz: dobrze wygląda, posiada tryb pracy nocnej, dzięki której łatwiej zasnąć, mgiełka może też grzać (przydatne zimą!), a do środka oprócz wody wlejesz też olejki eteryczne.

BONUSOWE GADŻETY

 

Mata chłodząca do auta [DobreLodówki.pl]309,00 PLN

Brak klimatyzacji w samochodzie to oczywiście koszmar w upalne dni, ale istnieje kilka sposobów, jak sobie z tym poradzić. Jednym z nich jest mata chłodząca, dzięki której fotel zamiast grzać, będzie cię przyjemnie wentylował. Matę zasila się poprzez zapalniczkę samochodową. Do dyspozycji są dwa tryby – szybkie schładzanie i delikatniejsze, długotrwałe chłodzenie.

 

Maszyna do lodów Clatronic229,00 PLN

Urządzenie do robienia lodów, z porcjownikiem jak do lodów włoskich? Count me in! W clatronikowej maszynie zrobisz lody, sorbety i mrożone jogurty. W zestawie instrukcja obsługi z przykładowymi przepisami. OM NOM!

 

Wiatraczek USB14,99 PLN

Poręczny wiatraczek, który podepniesz do smartfona czy tabletu. Szybka ulga w bardzo gorące dni, na przykład podczas jazdy komunikacją miejską.

 

Skarpety chłodzące Breeze [NaStopy.pl]49,00 PLN

A co powiesz na uczucie chłodu i niepocące się stopy, nawet podczas długich wycieczek? Na szczęście ktoś już coś takiego wymyślił! Skarpety chłodzące Breeze zapobiegają przegrzaniu się stopy i otarciom, a przy tym faktycznie schładzają nogi, nawet podczas dużych upałów.