E3 2017: objawienia i rozczarowania

E3 2017: objawienia i rozczarowania

Tradycyjnie już tuż po zakończeniu E3 podsumowuję dla Was najciekawsze i najbardziej rozczarowujące momenty wszystkich konferencji.

Podsumowania z zeszłych lat możecie zobaczyć tutaj:

Jak poprzednie dwa razy, całość ustawiona według poziomu hype'u.

Beyond Good & Evil 2

JAK TO WYGLĄDA! JAK TO BRZMI! JAK TO WSZYSTKO! I jeszcze developerzy płaczący na scenie. Oczywiście bez konkretów, ale czekam i wierzę, że będzie to doskonała gra.

Mario + Rabidds - Kingdom Battle

Największa niespodzianka tego E3, czyli Ubisoft tworzący własnego X-Coma z Marianem i Królikami. I to na Switcha. Wygląda ślicznie i zapowiada się, że może być dla mnie bardzo łagodnym wejściem w świat turówek. Tym samym zakup nowej konsoli Nintendo zbliża się wielkimi krokami.

Far Cry 5

Nigdy nie grałam w żadne farkraje. I aż do konferencji myślałam, że temat piątej części nie jest szczególnie interesujący. Myliłam się i Far Cry 5 jest jedną z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie gier. Jest strzelanie, ma być coop, jest piesek, który przynosi broń - czyli wszystko, co tygrysy lubią najbardziej!

Konferencja Devolver Digital

KOCHAM ICH, kocham, kocham - jakby powiedziała Kora Jackowska. Kiedy okazało się, że Devolver Digital będzie mieć swoją konferencję na E3, wielu patrzyło z niedowierzaniem. I całkiem słusznie, bo to co Devolvery zrobiły, nijak się ma do starannie zaplanowanych wystąpień dużych studiów. Te 15 minut to marketingowy majstersztyk, dzięki czemu o nadchodzących tytułach z ich stajni będzie głośno jeszcze długo. Dodatkowy plusik za polskiego Ruinera, który wygląda (i brzmi) obłędnie.

 

The Last Night

Czyli jeden z indyków-platformerów zapowiedzianych na konferencji Xboxa. Urzekła mnie cyberpunkowo-bladerunnerowa oprawa pełna neonów i świateł. Nie spodziewam się jej niestety na Playstation, ale może uda się ją ograć na PCie.

A Way Out

Przygodówka od twórców Brothers: A Tale of Two Sons, która wygląda jak growy Prison Break - count me in! A jeśli do tego dodamy, że będzie to split-screen coop, do tego niesymetryczny, to ja jestem kupiona. Czekam!

Rozczarowania

Minecraft w 4k

Serio, Minecraft w 4k? Ale tak serio-serio? Gra, której największym atutem jest jej toporność, teraz doczekała się epickich shaderów i rozdziałki w kosmos? Rozumiem, że Microsoft musi wydoić jak najwięcej z marki, którą kupił, ale przykro już na to patrzeć. Naprawdę.

 

Konferencja Sony

Z dużym bólem serca: w tym roku konferencja Sony nie oczarowała. Chociaż oczywiście czekam na nowego God of War, Destiny 2 czy dodatki do Uncharted albo Horizon Zero Dawn, to jednak miałam nadzieję na coś nowego. Nie liczę wszystkich VRowych eksperymentów z tej konferencji. Oczywiście brawa za odwagę, ale to ten obszar branży gier, który mnie zupełnie nie interesuje. Interesują mnie za to daty premier, których tradycyjnie nie uświadczyliśmy. Wstyd, Sony!

 

Luźne myśli

  • E3 jest w tym roku dość przeciętne - takie sobie tytuły i brak "bomb"
  • Xbox tradycyjnie wymyślił nowy rodzaj exclusive'a - launch exclusive
  • Switch pięknie rozpycha się na rynku - życzę mu jak najlepiej
  • Anthem - tak miał wyglądać Mass Effect, szubrawcy z Bioware!
  • VR mocniej zaznaczony wyłącznie na konferencji Sony - sukces (nie) murowany

A jak Tobie podobały się tegoroczne konferencje? Daj znać w komentarzach!