52 darmowe kursy online po polsku - megalista 2021

52 darmowe kursy online po polsku - megalista 2021

Uważam, że żyjemy w najlepszych czasach jeśli chodzi o pozyskiwanie wiedzy! Możemy uczyć się z internetu, Youtube'a, od blogerów, specjalistów, firm i freelancerów.

Aktualizacja - 17.04.2021

Chcesz więcej darmowych treści o produktywności dla budujących firmę i małych biznesów?
- Dołącz do newsletera Life Geek

Powiedziałabym wręcz, że przeradza się to w spory problem, kiedy internet oferuje tysiące odpowiedzi na jedno pytanie, ale nie daje odpowiedzi, jak to wszystko sobie w głowie poukładać. Dlatego właśnie coraz większą popularnością cieszą się darmowe kursy online, które prowadzą za rękę i pomagają zdobywać wiedzę w ustrukturyzowany sposób.

Do tej pory na blogu pojawił się już wpis o 45 stronach edukacyjnych, na których można uczyć się rzeczy przeróżnych, ale głównie po angielsku. W tej liście za to zebrałam wszystkie znane mi (i podpowiedziane przez Was!) darmowe kursy online po polsku - a więc takie, do których nie trzeba znać obcych języków.

Jeśli znasz jakiś kurs, którego nie ma tu na liście (i jest w 100% darmowy!), to koniecznie daj znać, chętnie dopiszę!

PRODUKTYWNOŚĆ:

 • Metoda Bonzai - kurs mailowy wprowadzający w autorską metodę Bonzai;
 • Mini Kurs Talentowy - czyli co począć z wynikami testu Mocnych Stron Gallupa od Dominika Juszczyka;
 • Produktywność z OneNote - jeśli chcesz używać OneNote do ogarnania siebie i pracy, skorzystaj z tego kursu;

KURSY JĘZYKOWE:

Jeśli chcesz uczyć się języka angielskiego z aplikacjami, koniecznie sprawdź ten wpis!

BIZNES:

MARKETING / SPRZEDAŻ:

GRAFIKA I PROJEKTOWANIE:

PROGRAMOWANIE:

WORDPRESS:

HOBBY:

INNE:

To wszystkie darmowe kursy online po polsku, jakie dla was przygotowałam. Przyznaję, że lista nie jest kompletna, dlatego potrzebuję Twojej pomocy! Jeśli znasz darmowe kursy online po polsku warte uwagi, to koniecznie daj znać w komentarzu pod tym postem!

15 Responses
 1. Nie gniewaj się, ale czytałem fajny fragment z książki Tima Ferrisa “Narzędzia tytanów”: “Produktywność jest dla robotów. Ludzie są dobrzy w zadawaniu pytań, twórczym działaniu i doświadczeniach”. Identyfikuję się z tym w 100%. Do komentarza skłonił mnie fakt, że jako pierwszy na Twojej liście jest kurs “21 trików produktywności”, który jest jak dla mnie, delikatnie mówić, słaby. Pozdrawiam

  1. Jak rozumiesz produktywność? Bo jeśli napieprzanie po 10h dziennie, to chyba się jeszcze dobrze nie znamy, bo to ostatnie, co polecam. :) Produktywność / efektywność to robienie dobrych rzeczy dla siebie – sprawnie, w skupieniu i do celu. Przez takie narzędzia, jakie ci pasują. Jeśli robisz to poprzez zadawanie pytań, twórcze działanie i doświadczenie, to super!

   Pierwszy jest ten kurs, bo kursy są alfabetycznie, jak się pewnie zdążyłeś zorientować, a cyferki zawsze są przed literkami. I po to tych kursów jest tu tyle, żebyś mógł wybrać taki, który słaby nie jest. ;)

   Miłego dnia!

 2. Ahoj Pani Kapitan! Miło mi się zrobiło, że umieściłaś mój kurs na tej liście. A co do komentarza mojego przedmówcy, że produktywność jest do dupy to tak sobie myślę, że czasem ludzie mylę produktywność z pracoholizmem. Wszak to na “py” i to na “py”. Potem nie rozumieją czemu robiąc rzeczy efektowne, nie są efektywni.

 3. Jest fenomenalny kurs analizy danych w środowisku GNU R “Pogromcy Danych” Przemysława Biecka, do znalezienia na stronach icm edu. Kurs niekomercyjny, nie ma już certyfikacji, ale bardzo polecam. Także dla osób nie potrafiących programować – R to super narzędzie analityczne dla tych, co mają już dość arkuszy kalkulacyjnych :)

 4. A dlaczego w tych 100% darmowych kursach, jak wchodzę na link “Skup się wreszcie” to widzę wyraźnie kwotę do zapłaty? Coś źle robię?

 5. A ja polecam kursy na Kursownik.pl – głównie dla tych zainteresowanych grafiką. Jest tu kurs Photoshopa, InDesigna, ale także podstawy programowania, a nawet coś o szyciu książek :)

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.