LGS 001: Jakub Stojek o rozpoczynaniu biznesu w... liceum, radzeniu sobie z porażkami i design thinking

LGS 001: Jakub Stojek o rozpoczynaniu biznesu w... liceum, radzeniu sobie z porażkami i design thinking

Jak zacząć własny biznes? Jak myśleć o jego rozwoju i budować w zgodzie z tym, czego oczekują klienci? W tym odcinku Life Geek Show rozmawiam z przedsiębiorcą, który dobrze wie, jak zaczynać biznesy, bo ma ich już… 6. A to wszystko przed skończeniem 26 lat.

Gościem LGS jest Kuba Stojek, przedsiębiorca który pierwszą firmę założył już w 2 klasie liceum. Dziś zarządza m.in. firmą Rascal Industry, produkującą odzież reklamową i roboczą, marką mebli Fondu, a także otwiera własne szwalnie i fabrykę mebli. Kuba uczy również swojego praktycznego podejścia na zaawansowanych warsztatach prototypowania w ramach programu Projektanci Innowacji PFR.

Z Kubą rozmawiamy o jego początkach - z czym się zmagał jako przedsiębiorca, co daje mu prowadzenie własnego biznesu i jak tworzy własne produkty we współpracy z klientami, wykorzystując design thinking w praktyce.

Moja ulubiona rada z tego odcinka? Ego schowaj do kieszeni i słuchaj, czego oczekują od ciebie klienci.

Partnerem tego odcinka jest Polski Fundusz Rozwoju i Google, organizatorzy bezpłatnych warsztatów Projektanci Innowacji PFR, podczas których nauczysz się jak znaleźć pomysł na biznes, dopasowany do potrzeb klienta.

Strona Projektanci Innowacji PFR
Strona Rascal Industry (biznes Kuby)
Strona marki meblowej Fondu (biznes Kuby)


Life Geek Show to podcast o produktywności dla twórców, przedsiębiorców i pracowników wiedzy. Rozmawiam z inspirującymi gośćmi o tym, jak pracują i myślą, mówię o pracy bez spiny, mądrej organizacji i zmienianiu świata. Prowadzi Natalia Dołżycka.

Słuchaj Life Geek Show na:

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.